Bratislavské UFO - oplatí sa ísť?

Ahojte:) Čakajú nás upršané dni a ja mám už dlhšie chuť napísať niečo na blog, len si nie som istá, či táto platforma popri Instagrame a Tiktoku už definitívne nevymrela:) Každopádne si vravím, že tento článok môže byť pre niekoho užitočný aj o rok alebo o 5 rokov, keď bude zvažovať návštevu - dovolím si povedať jednej z top 5 bratislavských atrakcií.


Tak teda UFO. Všetci ho poznáme, vieme ako vyzerá zvonku/zdola, ale boli ste už vo vnútri/hore? Ja som bola, poviem pravdu, voči UFU skeptická, nikdy ma vyslovene nelákalo a po prvýkrát som ho navštívila až po 12tich rokoch, čo žijem v Bratislave. Minulý rok sme tam mali s priateľom niečo ako prvé rande a tento rok sme si to zopakovali. Mali sme zakúpený lístok, ktorý zahŕňal vstup do baru, drink (alko/nealko), čokoládový koláčik a vstup na vyhliadku. Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, mne sa na UFE páčilo prvý aj druhýkrát a rozhodne vám ho odporúčam, ak idete do Bratislavy na výlet, alebo budete v BA hostiť niekoho zo zahraničia, ale je to pekné miesto aj pre dámsku jazdu, rande či oslavu.


Interiér UFA je rozdelený na barovú a reštauračnú časť (viac info na oficiálnom webe). Pokiaľ neplánujete konzumovať jedlo, máte prístup iba do barovej časti, kde sa nachádza len pár stolov a možno si na ten svoj budete musieť chvíľu počkať, keďže tu nie je možnosť rezervácií. Interiér UFA ponúka panoramatický výhľad na oba brehy Dunaja. Z prízemia do reštauračnej/barovej časti sa ide výťahom, následne z barovej/reštauračnej časti sa ide po schodoch na vyhliadku. Negatívom je, že s kočíkom alebo invalidným vozíkom sa na vyhliadku nedostanete. Vyhliadku tvorí plošina umiestnená nad "tanierom", ale pre milovníkov adrenalínu je tu aj možnosť obísť si UFO dookola po vonkajšom okraji reštauračnej časti:) 


Mne sa výhľad z UFA páčil, vidno odtiaľ mnohé známe lokality/budovy - Bratislavský hrad, Kamzík, mrakodrap, Modrý kostolík, Slovenskú národnú galériu, Národnú radu SR, Slovenský rozhlas, Národnú banku Slovenska, Hotel Kyjev, Dóm svätého Martina, mosty ponad Dunaj... Samozrejme, nemôžete čakať výhľad ako z Empire State Building alebo Burj Khalifa, sme v Bratislave, tak aj výhľad tomu zodpovedá:) Povedala by som ale, že veľkú časť atmosféry robí počasie a v daždi alebo nebodaj v hmle to určite nie je ono. Súčasťou vyhliadkovej plošiny je fotopoint - vyvýšené miesto, kde si viete urobiť krásne fotky, ďalekohľad a železná konštrukcia v tvare srdca, kde si môžete pripnúť zámok lásky:) Ľuďom s dlhými vlasmi odporúčam dať si vlasy do copu, pretože hore extrémne fúka a potom aj fotky podľa toho vyzerajú...:))

Na záver ešte asi toľko, že ak čakáte prepychovú dychberúcu luxusnú reštauráciu, v UFE ju nenájdete...:) Je to vnútri pekné, čisté, atmoška je príjemná, ale je to stará stavba, v ktorej zastal čas. Človek tu má pocit akoby z iného režimu (aj keď ja som iný režim nezažila, ale presne takto si to predstavujem:)). Ako keď sa v ošumelom kulturáku robí svadba a obrusmi, kvetmi, výzdobou sa to staré/neatraktívne akože zakryje. Personál je ale veľmi milý a drink aj koláčik nám veľmi chutil. Nepamätám si, ako dlho sme boli na UFE minulý rok, ale tento rok sme tam strávili cez 4 hodiny (reels TU) a bolo to veľmi fajn. Ak budete mať možnosť, určite choďte na UFO k večeru, aby ste stihli aj denný výhľad, západ slnka aj nočnú Bratislavu.

Boli ste na UFE alebo sa chystáte? Dajte mi vedieť, ako sa vám páčilo...:) 

Komentáre

  1. Mne sa na UFO veľmi páčil výhľad, aj to prostredie mi prišlo celkom fancy, akurát jedlo mi prišlo príliš obyčajné na to koľko to stálo (aspoň keď som tam naposledy bola). No niekedy tam chcem skočiť aj večer :) Určite to bude lepšie. Krásne zhrnutie a fotky :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Bola som raz v lete, celkom fajn, pekný výhľad a presne tak vlasy som mala všade. K tomu písaniu a blogu a úvodu hej podľa mňa nových blogov vzniká už menej, my čo píšeme roky a baví nás to tak pokračujeme. Beriem to tak, že kým to baví mňa písať a čítať iné blogy tak takí ľudia isto existujú. Veď aj tlačené knihy prežili všetky vychytávky modernej doby a stále sú v kurze.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára