My make-up routine

Dnes tu mám pre vás výnimočne kozmetický článok, jeden z mála na tomto blogu, keďže tejto téme sa ani v reálnom živote veľmi nevenujem (s výnimkou jedného drahého, ale vskutku fakt úžasného 3-mesačného mejkapového kurzu, ktorý som si urobila tesne pred pandémiou). S kozmetikou nerada experimentujem, mám svoje obľúbené produkty, ktoré mi vyhovujú a kupujem si ich znova a znova už niekoľko rokov. Nižšie vám ich popíšem - ako s nimi pracujem a prečo ich mám rada. Neuvádzam konkrétne odtiene, keďže každej z nás vyhovuje niečo iné, ale ak by ste čokoľvek chceli vedieť, pokojne mi napíšte:) 

Pleť
 • make-up: používam matnú podkladovú bázu od Mary Kay - je to mätúce, ale áno, oni tekutému mejkapu hovoria podkladová báza. Je to jediný mejkap, ktorý mi kedy na 100 % sadol, či už krytím, trvácnosťou, odtieňom, ale aj pocitom (žiadnym), ktorý zanecháva na tvári. Stačí vám naozaj maličké množstvo o veľkosti 2-3 špendlíkových hlavičiek, ak chcete dosiahnuť prirodzený look, čo napr. ja mám rada, keď mi cez mejkap vidno pehy. Keď chcem zakryť nejakú nedokonalosť, iba lokálne na danom mieste mejkap navrstvím, vtedy krásne kryje a nepotrebujem žiadny korektor. Mejkap nanášam štetcom od Yves Rocher, čo je naj-lep-ší štetec aký som na tekutý mejkap kedy mala, avšak mám dojem, že už sa nepredáva:(      
 • púder & bronzer: používam 2 púdre - asi najsvetlejší aký existuje (Rimmel - Stay Matte) a jeden stredne hnedý (Max Factor - Creme Puff), a tie spolu miešam. Takýmto spôsobom si viem celoročne korigovať odtieň podľa potreby. Tmavší púder používam aj ako bronzer na lícne kosti a čelo a dávam si ho aj na krk, pretože moja tvár a krk nemajú v žiadnom ročnom období rovnakú farbu. Púdre nanášam kabuki štetcami (Ebelin - mix púdrov celá tvár, Gabriella Salvete - tmavý púder - krk), na bronzovanie používam okrúhly štetec Ebelin, ktorý je pravdepodobne určený na lícenku, ale ja lícenku nepoužívam a na bronzovanie mi vyhovuje oveľa viac ako origoš štetec na bronzer. 

Obočie
 • tiene: najskôr si obočie prečešem/vytvarujem kefkou (MAC č. 204) a dokreslím tieňmi - používam plochý úzky štetec (MAC č. 208S) a magnetickú paletku hnedých očných tieňov taktiež od MAC. Áno, ide o OČNÉ tiene, ale ja ich používam na obočie. Predávajú sa jednotlivo v magnetickom okrúhlom pliešku a vy si ich následne pripnete na paletku, ktorá sa predáva prázdna (do koláže som dala väčšiu paletku, ja mám doma duo a úplne si s ním vystačím). Tvarovanie obočia tieňom je prácne a vyžaduje si zručnosť, ale výsledok stojí za to - mám rada, keď obočie naozaj vyzerá ako tieň a nie ako nakreslené fixkou. Dôležité je štetec s tieňom na obočie netlačiť, ale len jemne hladkať štetcom povrch pokožky. 
 • ceruzka: hnedou mäkkou ceruzkou od Catrice precíznejšie vykreslím obrysy obočia. Na ceruzku netlačím, iba ju jemne šúcham po pokožke. Ak mi náhodou ujde ruka, opravu robím pomocou širšieho plochého štetca (BrushArt), na ktorý si nanesiem trošku mejkapu. 
 • maskara: posledný krok - zvýrazní a zafixuje chĺpky. Používam hnedú maskaru od Max Factor - najskôr ju veľakrát dôkladne poobtieram o tubu a až následne nanášam na chĺpky.

Oči
 • tiene: paletku Brow Spectrum od Zoevy používam na všetko LEN NIE na obočie, ale možno nie som jediná, priznajte sa:) Najsvetlejším matným tieňom si jemne nalíčim pohyblivé očné viečko a ľubovoľným hnedým tieňom záhyb oka. Na záver pár krát prejdem štetcom (Ebelin) po celom viečku, aby sa tiene prepojili.
 • kliešte na vytočenie mihalníc: (Ebelin) nemuselo by sa to volať kliešte, znie to desivo. Používam zakaždým, krásne vytočia mihalnice. Pred nanesením maskary si mihalnice jemne potiahnem prstami, aby som odstránila napadané očné tiene. Znečisťujú maskaru, spôsobujú hrudky a lepenie mihalníc. 
 • maskara: Maybelline Lash Sensational budem používať, kým budem žiť a kým ju budú vyrábať, howgh:) Nosím kontaktné šošovky a moje oči sú veľmi citlivé, avšak táto maskara (pokiaľ ju nepoužívate dlhšie ako je vhodné) super drží, nedrolí sa, nelepí mihalnice, krásne zahustí aj predĺži. Moje vejáre po 156-tich vrstvách (nekecám, pozri sa:) TUKeď sa stane, že si maskaru omylom otlačím o kožu v okolí oka, nechám ju najskôr úplne zaschnúť a až potom suchým vatovým tampónom zotriem čierny fľak. Nikdy sa nesnažte utrieť ešte mokrú maskaru:)

Pery
 • balzamy: najčastejšie si vystačím s modrým Labellom alebo pomádou Rosy Lips od Vaseline, ktorá farbí jemne doružova. Nanášam ju tenkým štetcom (Pupa) - jednak do takýchto balzamov nerada babrem prstom a zároveň nechcem mať mastnú kožu kade tade okolo úst ako keby som jedla kuriatko:) 
 • ceruzka: červenú kontúrku Maybelline Color Sensational používam na celé pery. Celkovo mám na pery radšej ceruzky ako rúže, lepšie sa s nimi pracuje, výsledok je precíznejší. Ceruzka je mäkká, takže ju viete použiť aj v rámci decentného líčenia, ale aj večerného, svadobného či párty líčenia. Ceruzka je výsuvná, netreba ju strúhať, ale ak by to na vás predsa len prišlo, na opačnom konci má schované malé strúhadlo:)

Keď sa pozriem na hŕstku produktov na koláži, vyzerá to, že toho ku každodennému šťastiu potrebujem celkom dosť, ale prisahám, všetky tieto veci sa zmestia do malej kozmetickej taštičky a moje líčenie netrvá dlhšie ako 10 minút.

Používate niektorý z týchto produktov? Máme nejakých spoločných obľúbencov?:) Do budúcnosti ešte plánujem spísať články o skincare, haircare, bodycare, browcare, nailcare..., ale budem vám ich dávkovať postupne, nech sa to tu nepremení na čisto kozmetický blog:) Každopádne tieto beauty rutiny u mňa tiež patria k hygge momentom a sú súčasťou môjho mentálneho zdravia/šťastia, preto im na blogu raz za čas vyčlením miesto. Krásny deň vám prajem:)

Komentáre

 1. Kozmetika je dosť môj revír takže sa teším aj tomuto článku. Úplne súhlasím s výberom riasenky, Maybelline majú tie najlepšie a túto som mala taktiež niekoľkokrát po sebe a je perfektná. Vaseline balzam mám doma taktiež, používam ho večer pred spaním. Ceruzku namiesto rúžu som skúšala používať tiež, no aj s podkladovým balzamom to bolo na moje pery dosť suché. Neviem aká je tá tvoja, no ja mávam tento problém suchosti často.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára