TOP 3 hygge podniky v BA, kde majú najlepší ovocný čaj

Ešte nás v tomto roku čaká niekoľko chladných a daždivých dní, kedy človek nemá chuť nikam ísť, jedine ak na dobrý čajík:) Ste team ovocný alebo team bylinkový čaj?:) U mňa je to už z nadpisu článku jasné a toto sú TOP 3 podniky, kde mi ovocný čaj chutí najviac. 


1. REŠTAURÁCIA THEMA (Šafárikovo nábrežie): 

Sypaný ovocný čaj White Peony - Sweet Passion

K tomuto čaju je potrebný krátky návod:) Keď vám ho prinesú, zdá sa, že ide o vrecúškový čaj, ale nenechajte sa pomýliť, v opačnom prípade ho na seba pri otváraní vysypete:) Na prvý pohľad je v sklenenej šálke len voda, v skutočnosti je v nej aj doslova neviditeľné sklenené sitko a do neho si čajík nasypete. Reštaurácia je zariadená v štýle drevo - kamenný obklad a ak máte radi atmosféru luxusných zrubov, masívne kožené kreslá a tlmené teplé svetlo, tu si prídete na svoje.

2. BISTRO ST. GERMAIN (oproti kinu Lumiére): 

Sypaný ovocný čaj s opekanými mandľami

V tomto podniku by som vám dokázala vychváliť všetko od atmosféry, cez jedlo, koláčiky až po krásnu vôňu na WC (Zara Home difuzér Salted Caramel, pýtala som sa:)). Ale tento článok je o čajoch, tak poďme k tomu môjmu obľúbenému. Prinesú vám ho v čajníku, takže v porovnaní s inými podnikmi, tu si nevychutnáte jednu, ale až 2-3 šálky skvelého čajíka. Interiér bistra po stranách lemujú knižnice vysoké od podlahy až po strop a spolu so svetelnými reťazami vytvárajú nefalšovanú hygge atmošku. Po večeroch tu býva "nátresk", odporúčam urobiť si rezerváciu, predovšetkým, ak chcete sedieť na gauči:)

3. VIECHA NATURÁLNYCH VINÁROV (Stará tržnica): 

Vrecúškový ovocný čaj Palais des Thes - Tropical Garden

Do tohto podniku by som z vlastnej vôle asi nešla, ale zavolali ma sem kamošky. Keďže ide o podnik, ktorý má v nápojovom lístku predovšetkým vína, moja prvá otázka znela "a čajík tam majú?":) Majú a ešte aký výborný! Voda v šálke sa vám z neho takmer nezafarbí, takže pri prvom dúšku nečakáte veľa, ale chuť je napokon veľmi výrazná. Páči sa mi, že v tomto podniku vám k objednávke prinesú aj fľašu čistej vody a pre milovníkov chipsov a olív sú tieto zdarma k dispozícii v misách uprostred miestnosti. Jasné, hodia sa skôr k vínku ako k čaju, ale chcela som vám to spomenúť. Do tohto podniku taktiež odporúčam urobiť si rezerváciu. Sedieť môžete za stolom alebo na schodíkoch. Čo mi je na tomto podniku sympatické, že sem chodia už na prvý pohľad alternatívni mladí ľudia a hrá sa tu na klavír.

Všetky 3 čajíky, ktoré spomínam v tomto článku, mi najviac chutia s medom, bez citrónu. 

Poznáte tieto podniky/čajíky? Ako sa vám páčia? Aké iné lokality by ste mi odporučili? Pekný deň vám prajem:)

Komentáre

  1. Ivi veru ani jeden, ale určite pôjdem pozrieť. Tou atmosférou by to bolo pre mňa a úprimne si mi pripomenula časy, kedy som do čajovní chodila. Ja mám rada z čajov bylinkové alebo napríklad ak je zaujímavý môže byť aj ovocný alebo roiboos.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jeeej, toto je veľmi originálny článok. Blog sa mi veľmi páči.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára