5 dôvodov, prečo ísť na letnú dovolenku cez zimu

Foto: Pexels

Aké máte plány na túto zimu? Čo tak ísť na dovolenku niekam do tepla? Letné dovolenky v januári/februári mám oveľa radšej ako tie v júli, auguste, pretože...

Zohrejete sa a zlepšíte si náladu.

Keď je vonku -10, oceníte návštevu teplej krajiny oveľa viac ako cez leto. Ak aj na vás slniečko a teplo pôsobí tak pozitívne ako na mňa, dovolenka v teple vám určite zlepší náladu.

Môžete si v pokoji premyslieť svoje novoročné predsavzatia.

Na prelome rokov zvykneme bilancovať a asi každý z nás si praje, aby nový rok bol lepší - bez ohľadu na to, aký skvelý bol ten predchádzajúci. Dovolenka nám umožňuje získať odstup od víru každodenného života, zaužívaných stereotypov, a dáva nám priestor myslieť inak. 

Naberiete sily presne v období, kedy to najviac potrebujete.

Je pomerne veľa profesií, ktoré koncom roka zažívajú nápor. Ak ste nemali nápor v práci, možno ho zažívate doma - predvianočné upratovanie, nákup darčekov, pečenie... Po vianočných a koncoročných naháňačkách si zaslúžite oddych. 

Cieľovú destináciu budete mať len pre seba.

Mnohé dovolenkové destinácie v zime zívajú prázdnotou. Na ulici a v obchodíkoch sa nebudete musieť predierať pomedzi ľudí, v reštaurácii budú mať pre vás ihneď voľný stôl, pri vstupe na atrakciu nebudete stáť v nekonečnom rade a na fotkách nebudete mať bambilión turistov. 

Pri niektorých destináciách to inak ani nejde.

Niektoré destinácie si cez leto naozaj neužijete, pretože už v januári tam teploty dosahujú 26 - 30 stupňov. 

Chystáte sa túto zimu niekam? Krásnu poslednú predvianočnú nedeľu vám prajem:)

Komentáre