8 skvelých seriálov, ktoré zachránia chladný, tmavý & daždivý deň


Foto: Pexels

Výborný seriál dokáže nielen spríjemniť dlhé zimné večery a zachrániť daždivý víkend, ale pozeranie seriálov je podľa môjho názoru užitočnejšie, ako by si jeden myslel. Ak pozeráte seriál v pôvodnom znení, pestujete si cudzí jazyk aj v období, kedy ho práve nepoužívate. Seriály natáčané podľa skutočnej udalosti nás nútia googliť si udalosti, miesta a ľudí, vďaka čomu sa dozvieme kopu zaujímavostí. Samozrejme, seriály sú zdrojom zábavy, pohody, odreagovania sa a hygge atmosféry. Boli už aj také, ktoré ma naučili veľa o sebe, aká som, aká by som chcela, alebo naopak, nechcela byť. Seriály nás dokážu ubezpečiť, že veci, ktoré občas prežívame a cítime, sú v poriadku, lebo aj iní ľudia majú podobné, alebo dokonca rovnaké "issues". A určitá kategória seriálov je pre nás výborným wake-up-callom, aby sme ako jednotlivci či ako ľudstvo neopakovali chyby z minulosti, starali sa o svoje šťastie, zdravie, našu planétu, vážili si slobodu, demokraciu, mier. 

Pre mňa osobne je obdobie, kedy som sledovala nejaký super seriál, doslova životnou kapitolou - pamätám si, v akej etape života som sa vtedy nachádzala, čomu som sa venovala, kde som pracovala, nad čím som rozmýšľala... Je kopu starých klasík typu Sex v meste, ktoré som nikdy nevidela a kopu obľúbených seriálov typu Suits, Bridgerton, Emily in Paris, ktoré som videla, avšak ma neohúrili. Dnes vám teda prinášam krém de la krém, mojich 8 najobľúbenejších seriálov, pri ktorých som si šla jeden diel za druhým ...čo je vlastne aj dôvod, pre ktorý si rada počkám, kým vyjde celá séria, až potom ju začnem sledovať. Alebo si rozpozerám 15 rokov starý seriál, ktorý sa už nenatáča, aby som ho mohla pozerať do zomdletia:)

Pôvodne som vám chcela o každom seriáli niečo málo napísať - o čom je, ale na to je tu google a myslím si, že o väčšine seriálov z môjho výberu ste už minimálne počuli a možno ste ich už dokonca aj všetky videli:) Zo všetkých rodinných seriálov, ktoré som kedy videla, ma najviac oslovili Gilmore Girls a This Is Us. Z kategórie "napínavé" sú mojimi favoritmi La Casa de Papel, Prison Break, Bridge a Big Little Lies. Zo seriálov nakrútených podľa skutočnej udalosti sú mojimi najobľúbenejšími The Crown a Chernobyl.  

Aké seriály bavili vás?

Komentáre