Tieto ženy ma inšpirujú

Foto: Instagramové účty // Photo: Instagram accounts

Krásne ráno vám prajem, dnes tu mám pre vás článok o ženách, ktoré ma inšpirovali v online tvorbe, ale predovšetkým v súkromnom živote. Dá sa povedať, že nikdy mi neboli blízki vyslovene beauty a fashion tvorcovia, skôr ma bavili obsahy žien, ktoré zdieľali "bežný" život. 

//článok obsahuje klikacie odkazy, po kliknutí na text mentolovej farby sa vám otvorí v novom okne YT kanál, blog alebo IG účet, ktorý rada sledujem//

Na úvod musím spomenúť ženu, ktorá mala veľký, i keď dosť krátky vplyv na moju online tvorbu. Svoj blog som podľa časovej pečiatky služby blogger založila v novembri 2013. V tom čase som rada čítala blog Soni Skoncovej, ktorá publikovala články zo svojich ciest po Amerike a spomínala na obdobie, kedy pracovala ako modelka v Ázii. To ma motivovalo založiť si svoj vlastný blog, tiež som chcela zdieľať zážitky (aj keď nie až tak atraktívne, haha) a pekné fotky (to mi tiež nejaký čas trvalo, kým sa z fotiek stali pekné fotky:). Soňu som čítala pomerne krátko, pretože keď sa usadila na Slovensku, rozbehla iné aktivity - prácu v televízii, svoju vlastnú značku atď. a svoj blog One of a kind v tom čase z internetu stiahla. Soňu už dlhé roky nesledujem, jej online obsahy, ktoré prišli po blogu, jej práca v TV ani produkty mi nie sú blízke, ale chcela som ju na úvod spomenúť, pretože to bola ona, ktorá ma inšpirovala začať blogovať. 

Úplne najväčší vplyv zo všetkých žien, ktoré tu dnes spomeniem, mala na môj súkromný aj tvorivý život Markéta Frank. Jej YT kanál sledujem takmer od začiatku, má aj krásny blogIG účet. Zdieľa zážitky z bežného života, veľkú časť jej YT tvorby tvoria vlogy plné dobrého jedla, každodenných činností, cestovania a domácich hygge momentov:) Veľmi ma oslovila jej pokojná povaha, rovnaký štýl obliekania ako ľúbim ja a tiež fakt, že v jej tvorbe prakticky necítite reklamu. Markétku som začala sledovať v čase, kedy nemala žiadne spolupráce a ako sledovateľ som veľmi ocenila, že sa neskôr vydala cestou menšieho počtu väčších partnerov ako veľkého počtu malých rušivých spoluprác. Na Markét sa mi vždy páčilo, že preferovala kvalitu pred kvantitou, nenakupovala hlúposti rad za radom ako niektoré iné vlogerky, len aby mali do videa čo ukázať. Jej tvorba mala obrovský vplyv na môj jedálniček v čase, kedy som už mala veľké tráviace problémy, pretože pri jej videách som pochopila, aké dôležité (a chutné!) je mať jedálniček plný vitamínov. Bavili ma jej recepty štýlu "co dum dal" a vďaka nej som prestala jesť tradičné jedlá aké som poznala od maminy, z reštaurácií a jedální a prešla som na oveľa výživnejšiu, "zdravšiu" (nerada používam to slovo) stravu. Markét som začala sledovať v čase, kedy chodila do školy, bola slobodná, bezdetná. Dnes je z nej vydatá pani, má dcérku a druhé dieťatko na ceste, pred rokom založila úspešnú módnu značku a jej online tvorba ju živí. Napriek týmto obrovským životným premenám si stále drží rovnaký obsah, z čoho sa ja osobne veľmi teším:)

Hneď po Markétke musím spomenúť švédsku vlogerku Annie Jaffrey, pretože ich tvorba bola v minulosti podobná. Jedlo, cestovanie, radosti bežných dní, prechádzky v prírode, výlety, starostlivosť o domácnosť, hygge momenty. Taktiež ma inšpirovala svojím jedálničkom a bola mi sympatická svojou puntičkárskou povahou, vo vlogoch často niečo triedila, reorganizovala, upratovala:) V súčasnosti ma už nie každé jej video zaujme, v čase svojho prvého tehotenstva sa výrazne preorientovala na mamičkovské témy, zároveň jej videá sú plné spoluprác, preto vám odporúčam predovšetkým jej skoršiu tvorbu - vlogy z bežných dní a cestovateľské vlogy. 

Katarína Van Derham. Katku som začala evidovať ešte v čase, kedy u nej Soňa Skoncová počas svojich pobytov v LA bývala. Takže Katku poznám ešte zo Soninho blogu:) Katka je Slovenka žijúca v LA, je zakladateľkou a majiteľkou časopisu Viva Glam Magazine a svoj rozprávkovo zariadený dom (ten musíte vidieť!) prenajíma na fotenia a natáčania. Pracovala ako vizážistka, venovala sa herectvu. Jej život je pre mňa zaujímavý a inšpiratívny, pretože do Ameriky prišla v 90.-tych rokoch s 500 dolármi, spočiatku sa živila upratovaním domov a doslova si splnila svoj americký sen. Katka je vegánka, rozhodla sa nemať deti a žije s Čechom Dežom, ktorého si vo videách ihneď zamilujete:) Mne osobne sú sympatické Katkine triezve názory na život - predovšetkým na témy, ktoré delia spoločnosť a tiež fakt, že napriek svojmu veľkému úspechu stojí Katka nohami pevne na zemi. Nebojí a nehanbí sa ukazovať aj nedokonalú stránku života - vo videách sa bez problémov ukazuje nenalíčená so strapatými vlasmi:), otvorene hovorí o svojich pocitoch, neúspechoch a pádoch atď. Katku vnímam ako vyrovnanú, silnú osobnosť, ktorá to má (určite aj vďaka silným životným skúsenostiam) v hlave upratané. Na jej YT kanále nájdete cestovateľské videá, motivačné videá a videá o mentálnom zdraví, videá z bežného života (aj keď v prípade Katky jej život nie je nikdy bežný:)) a beauty videá. Katku som na YT začala sledovať ešte v čase, kedy videá tvorila v spolupráci s Češkou Adel, v súčasnosti ich spoločný kanál už nefunguje, ale Katka postupne aj tieto staršie videá pridáva na svoj kanál.

Kate Hutchins je Angličanka milujúca módu žijúca v Londýne. Veľmi rada sledujem jej IG profil, je plný jednoduchých a univerzálnych (čítaj: pre niekoho nudných:) kúskov, ktoré sama rada nosím, pretože sú nenápadné a ľahko kombinovateľné. Kate spolu s Markét mi, dá sa povedať, pomohli definovať to, čo rada nosím a ako to kombinovať. Kate je aktívna aj na YT, avšak nie každé jej video si pozriem celé, obvykle preskakujem hauly a pozerám skôr tie videá alebo ich časti, kde ukazuje bežný život - bývanie, vybavovačky, hygge večery so spolubývajúcou, organizáciu domácnosti atď. Určite oveľa viac sa mi páčila jej staršia tvorba, nové videá sú plné spoluprác s odevnými značkami, takže Kate odporúčam sledovať od najstaršieho videa:)

Videá Emelie Lindmark som objavila počas pandémie v zime 2021/2022, kedy sme boli prevažne zatvorení doma a ja som sa vtedy veľmi tešila, že sa moje dni vyplnili tak krásnym obsahom plným lásky, dobrého jedla a hygge momentov. Emelie sa vo svojich vlogoch často objavuje so svojím partnerom Gerardom a spolu tvoria krásnu dvojku, ktorú budete radi sledovať:) Emelie je Švédka, Gerard Španiel, aj keď podľa vzhľadu by ste to možno tipovali naopak:) Nie som si istá, či to dokážem popísať (lepšie raz vidieť ako 2x počuť:), ale Emeliene vlogy sú plné pokoja, pohody, lásky a inšpirácie a na 100 % z nich cítiť, že ich tvorí severanka zbožňujúca minimalizmus, škandinávsky štýl, huňaté svetre, sviečky a sladkosti:) Okej, online obsahy treba brať s rezervou, ale keď uvidíte Emelie s Gerardom, ako si jeden druhého doberajú, vyvádzajú šibalstvá a preukazujú si lásku, ihneď dostanete chuť randiť aj keď by ste za iných okolností žiadneho partnera nechceli:) Emelie sledujem aj na IG. Mimochodom nespomínam si, že by v Emeliinych videách boli nejaké reklamy. 

YT kanál Michelle Choi je ďalším z tých, na ktoré som natrafila cez pandémiu. Michelle vydáva krátke videá z bežného života a ich obsah ma tiež oslovil prudkou pohodou, ktorá z nich vyžaruje. Michelle si vo videách varí, stará sa o domácnosť alebo sa len tak povaľuje na gauči v teplákoch, pri čom ju natáčajú domáce bezpečnostné kamery:) Michelline videá bývajú sponzorované, ale danému produktu/službe vo videu nezvykne venovať veľa času, iba túto informáciu spomenie. Michelle býva sama v apartmáne v centre New Yorku, a tak je prostredie jej vlogov úplne iné, na aké som od iných tvorcov zvyknutá. S Michelle sa určite nezhodnem na štýle obliekania, ale baví ma jej povaha, myšlienkové pochody a reakcie, je mladá, ale rozumná a samostatná. Na jej videách cítiť, že sa nesnaží nikoho očariť, proste iba natáča dni tak, ako ich život prináša. 

Poznáte tieto ženy? Koho vy radi sledujete? Kto mal na váš život z online sveta najväčší vplyv? Pekný deň vám prajem:)

Komentáre