7 tipov ako využiť september na maximum

Foto: Pexels

Aj pre vás je september mesiacom nových začiatkov? Ja to mám zaužívané asi ešte zo školských čias, kedy nový školský rok bol novým začiatkom. Prvý september vnímam podobne ako prvý január - o polnoci z 31. na 1. sa "niečo zlomí" a začína sa nová etapa:) Aktuálne po lenivom a horúcom lete (a taktiež po all inclusive dovolenke, haha) mám opäť chuť cvičiť, pretože pri teplotách nad 30 stupňov sa mi nechcelo. Možno sa v týchto dňoch vraciate do školských lavíc, možno v týchto dňoch pociťujete po lete väčší pracovný nápor a možno ste (rovnako ako ja) nesvoji z toho, že dni sa už viditeľne skracujú a rána sú chladné. Pekným dňom však ešte ani zďaleka nie je koniec, a tak tu mám pre vás zopár tipov ako vyžmýkať zo septembra maximum:

  1. Zájdite si ku kaderníčke. Ja som bola dnes a práve u nej vznikol námet na tento článok:) Po horúcom lete, slnení, plávaní v jazerách, bazénoch a v mori si vlasy pýtajú refreš.
  2. Choďte na masáž. Mňa tá moja čaká cez víkend a už teraz viem, že si počas nej úžasne oddýchnem a budem sa cítiť ako nový človek mentálne aj fyzicky. 
  3. Naplánujte si dovolenku, chatu, výlet. September je skvelým mesiacom pre poslednú letnú dovolenku, keďže more je v mnohých - a pre nás Európanov ľahko dostupných - destináciách stále teplé. Taktiež na Slovensku je v tomto mesiaci počasie ešte relatívne stále a vhodné na výletovanie, chatovanie, turistiku.
  4. Zaobstarajte si dobrú knižku. Namiesto pozerania negatívneho spravodajstva v TV si radšej pred spaním prečítajte zopár riadkov. Dám vám tip - v uplynulých dňoch som dočítala knižku Ako sa s nami mozog zahráva (Albert Moukheiber) a bola to určite jedna z najzaujímavejších knižiek, aké som kedy čítala.
  5. Urobte si poriadok vo virtuálnom svete. Možno ste v prvej polovici roka 2022 začali na sociálnych sieťach sledovať obsahy, ktoré vás vlastne nebavia, možno máte chaos v telefónnom zozname alebo preplnenú mailovú schránku. Vymažte nepotrebné správy, kontakty, e-maily, dajte unfollow všetkému, čo k životu nepotrebujete. 
  6. Updatnite si šatník. Chladné rána nás už pomaly nútia vyťahovať kúsky, ktoré boli 2 mesiace zatlačené vzadu v skrini alebo uskladnené bokom na ďalšiu sezónu. Prejdite si veci, ktoré plánujete v nadchádzajúcom mesiaci - dvoch nosiť a nepotrebné vytrieďte, nech vám zbytočne nezavadzajú. 
  7. Nepodľahnite tlaku ponurých, jesenných príspevkov na sociálnych sieťach. September sa ešte len začal, ešte stále je leto, teplé dni budú trvať možno až do novembra, ale na Instagrame už zúri búrka dyňových polievok, vlnených svetrov, sviečok atď. Ja sa tiež teším na tie cozy jesenné večery, ale ak si do hláv pripustíme jeseň/zimu už 1.9. a zoberieme do úvahy, že zima trvá niekedy aj do marca, naozaj chceme 7 mesiacov (minimálne psychicky) fungovať v chlade, vlhku, vetre a daždi? Ja osobne mám príspevky tohto typu na sociálnych sieťach rada, ale nejaký čas budem ešte predsa len radšej lajkovať pláže, západy slnka, modré oblohy a palmy:)
Čo plánujete v septembri podniknúť? Vnímate aj vy september ako nový začiatok? Čím si spríjemňujete prvé septembrové dni? Budem rada, keď mi napíšete:)

Komentáre

  1. Ivi som rada, že znova píšeš články :) Posledný bod veľká pravda, po lete resp. akonáhle odzvoní august všade katastrofa lebo sa skončilo leto akoby nič iné neexistovalo. Nemám príliš plány iba jeden a to nepodliehať panike z počasia a udržať si dobrú náladu aj po zvyšok roka.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára