7 dôvodov, prečo sa oplatí chodiť na masáž

Krásne ráno:) Tento víkend som bola po dlhšom čase na masáži, a tak mi napadlo, že vám o nej napíšem. Poznám ľudí, ktorí na masáž z rôznych dôvodov chodiť nechcú, napr. nie je im príjemné vyzliecť sa pred cudzím človekom, nie sú im príjemné dotyky cudzieho človeka, príp. si nevedia predstaviť, čo na tej masáži môže byť tak skvelé. Možno práve tento článok vás inšpiruje a zájdete na svoju prvú masáž, prípadne sa na ňu objednáte po dlhšom čase alebo začnete chodiť častejšie. Aké sú podľa mňa najväčšie benefity masáže?

1. Masáž = 60 ničím nerušených minút iba pre vás. Na hodinku si ľahnete, nemusíte robiť nič ani nijako spolupracovať, práve naopak, celé telo si uvoľníte a necháte sa hýčkať.
2. Zregenerované telo. Po masáži sa človek cíti "funkčnejší", vitálnejší, ohybnejší. 
3. Zregenerovaná myseľ. Hodina ticha, pokoja a pohody, jemná hudba, tlmené svetlo a sviečky dokážu odviesť porovnateľnú (ak nie aj rovnakú) prácu ako týždňová dovolenka.
4. Masáž veľmi pomáha pri bolesti krčnej chrbtice a chrbta, ktorá sa prejavuje napr. v dôsledku sedavého zamestnania. Ja osobne najviac zbožňujem ten moment, keď masér narazí na jeden konkrétny bod v okolí mojej pravej lopatky, je to bolestivé, vraj je to dôsledok práce s PC myšou, po pár sekundách bolesti prichádza náhle uvoľnenie a obrovská úľava.  
5. Keď už máte telo dôkladne vymasírované, cestou domov z masáže si možno uvedomíte, že kráčate vystretí ako pravítko:) Rozmasírované a uvoľnené svalstvo nás láka naťahovať sa do výšky, pretože predtým stuhnuté svalstvo nás nútilo hrbiť a krčiť sa. Masáž pozitívne pôsobí na držanie tela. 
6. Keďže sa po masáži cítite lepšie psychicky aj fyzicky (čo vplýva na vašu náladu, tá má následne vplyv na vaše vyžarovanie, zároveň vaša vzpriamená chôdza pôsobí sebaistejšie), budete sa po masáži cítiť sebavedomejšie
7. Masáž je prejavom sebalásky. Máte sa dostatočne rady na to, aby ste si ukradli čas pre seba, investovali do seba, starali sa o svoje duševné a fyzické zdravie. 

Ak vám nie je príjemné vyzliecť sa pred cudzím človekom (predpokladám, že tento blog čítajú najmä ženy), vyhľadajte masérku - ženu a/alebo požiadajte iba o masáž od pása nahor, príp. si nechajte oblečené nohavice, tým masérovi/masérke jasne stanovíte hranicu. Ja osobne preferujem mužov - masérov, pretože (nie je to pravidlo, ale) ženy sú aspoň podľa mojej skúsenosti jemnejšie, pokožku skôr hladkajú ako masírujú, po takejto masáži necítite prakticky žiadnu fyzickú úľavu, je to čisto psychický relax bez viditeľnejšieho výsledku. 

Môj tip: Masáž vôbec nemusí byť drahá, niektoré masážne salóny/salóny krásy ponúkajú masáže za desiatky eur za hodinu alebo necelú hodinu. Mne sa cca pred rokom podarilo objaviť v Petržalke jedno občianske združenie, ktoré ponúka hodinovú klasickú masáž za 30 EUR, avšak kupujem si ju cez zľavový portál za 20 EUR. Keďže ide o o.z.tko, masážne priestory sú skromnejšie, ale čisté a útulné; masáž je rovnako úžasná a rovnako splní svoj účel ako masáž za dvoj či trojnásobnú cenu. Takže moja rada - skúste prečesať zľavové portály a zamerajte sa skôr na menšie salóny, združenia a neziskovky. 

Chodíte na masáž? Čo vás k tomu motivuje? Aký typ masáže vám najviac vyhovuje? Pekný deň vám ešte prajem:)

Komentáre

  1. Chodievam celkom pravidelne, zvyčajne na pol hodiny a chrbát fo uvoľní. Ja mam rada aj masáže kde sa uvoľňujú dráhy a rozne energie.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára