štvrtok 30. decembra 2021

Moja (nová) starostlivosť o vlasy


Krásny deň, ako sa máte? Pred pár dňami mi "vybuchol" direct, keď som na IG stories zdieľala fotku vyššie, prišlo mi veľa otázok ku vlasom. Ach, úprimne? Ja som so svojimi vlasmi vždy bojovala, či už s farbou alebo kvalitou. Na jeseň mi - tak ako každý rok - veľa vlasov vypadalo, zdali sa mi unavené a bolo náročné z nich niečo vytvárať. Často ma trápi krepatenie, keď je vonku vlhko, stoja mi bejby vlásky na všetky strany. Ráno sa doma učešem, vyhradím si na to čas, ale stačí moja 20 min. pešia prechádzka do práce a vlasy pôsobia opäť neupravene. Vlasy mám jemné, ale ťažké; keď si spravím vlny, dlho mi nevydržia. 

Vlasy si farbím a strihám sama od 15 rokov. Vyhovujú mi dlhé vlasy po prsia, ideálne pod prsia, v krátkych sa necítim. Moje domáce farbenie sa niekoľkokrát skončilo failom, čo vám budem hovoriť, vyskúšala som už všetky farby od čiernej cez tmavohnedú, svetlohnedú, červenú, medenú, ryšavú až po blond. Aktuálne sa už pár rokov farbím teplou hnedou, moja pôvodná farba je studená hnedá, čo môžete vidieť aj na odrastoch na fotkách. Vlasy mi rastú extrémne rýchlo a na to, čo všetko som s nimi už postvárala, sa vlastne držia celkom dobre...  

Vlasy si ničím všetkými možnými spôsobmi - fénovanie, žehlenie, kulmovanie, tupírovanie, farbenie, silno utiahnutá gumička, drdol... Na druhej strane som už v minulosti prijala niektoré opatrenia, aby som ich až tak netrápila, napr. vlasy si umývam vlažnou vodou a fénujem vlažným vzduchom a drdoly si robím už len obmotaním vlasov okolo copu (prestala som robiť random messy buns). Sú to malé krôčky, ale babka k babce... Nedávno som výrazne zmenila svoju hair care a vlasy mám odvtedy o poznanie krajšie. Zmenila som šampón aj kondicionér (nechala som sa influencnúť dievčatami s krásnymi vlasmi na IG), kúpila som si tangle teezer (viem, názory naň sú rôzne, ale on skutočne vlasy neťahá a vlasy sú po ňom také hebké!), začala som používať ochranu pred teplom a vyživujúci olej, po umytí si vlasy nešúcham uterákom, ale si vodu z vlasov do uteráka iba vytlačím. Prestala som si vlasy žehliť a tupírovať každý deň. Nakúpila som si scrunchie gumky a začala brať selén so zinkom.  

Niekde na internete som zachytila, vraj je lepšie umývanie vlasov postojačky ako v predklone, vlasy vtedy vypadávajú menej, lebo sa umývajú v smere rastu. Skúšala som to a naozaj mi aj následne pri česaní a fénovaní vypadlo menej vlasov, ale ja toto umývanie postojačky nezvládam:D Tento tip som skúsila, podľa mňa funguje, ale do svojej rutiny ho nezaradím. 

Na IG mi chodili aj otázky k vlnám a ku kulme - akú používam. Mám viacero kúlm, kónickú aj klasické, tenkú, stredne hrubú aj hrubú. Keď som mala kratšie vlasy, rada som si vlny robila žehličkou, ale s mojou aktuálnou dĺžkou vlasov ma to nebaví. Najradšej používam 32 mm kulmu, práca s ňou je jednoduchá, rýchla, vlny sú veľké a nedbalé. Ak nie ste v používaní kulmy zdatné, odporúčam klasický (nie kónický - postupne sa zužujúci) tvar kulmy so štipcom, kde si môžete vlasy uchytiť, predídete tak mnohým popáleniam.

Chcela som vám spísať tento článok, lebo aj domácou starostlivosťou vieme svojim vláskom výrazne pomôcť, keď sa k nim správame s láskou a citom. Podľa mňa vlasy sú naozaj korunou krásy a oplatí sa venovať im pozornosť. Každému vyhovuje niečo iné a to, čo vyhovuje mne, vám vyhovovať nemusí. Do nového roka si dávam predsavzatie, že sa pokúsim v maximálnej možnej miere zregenerovať si vlasy tým, že sa budem viac zamýšľať nad spôsobom, akým s nimi zaobchádzam. Idete do toho so mnou?:) 


//Toto nie je spolupráca.//

2 komentáre:

  1. Máš opravdu krásné vlásky 🥰! I já jsem se rozhodla zlepšit svou hřívu.. K Vánocům jsem si nadělila hřeben od tangle teeze a jsem s ním tedy maximálně spokojená! Po produktech od Wella a i konkrétně po řadě Nutri Enrich jsem taky pokukovala, ale zatím jsem jej nepořídila.. jsi s touto řadou spokojená? Pozoruješ nějaké zlepšení? 😊

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem krásne:) Hrebeň bol príjemným prekvapením aj pre mňa, myslela som, že je za ním len dobrý marketing... S vlasmi sa mi v poslednom čase pracuje lepšie, sú akoby pevnejšie/ťažšie a uhladenejšie, ale nedokážem posúdiť, či je to zásluha práve/iba produktov od Welly, pretože som začala brať aj vitamíny na vlasy, zmenila som hrebeň, spôsob sušenia vlasov... tak asi sa to podpísalo všetko spolu.

      Odstrániť