streda 6. októbra 2021

Skincare pre citlivú pleť


Krásnu stredu vám prajem! Ako sa máte? Jeseň dnes ukazuje svoju sychravejšiu tvár, tak mi napadlo, že vám spíšem článok o skincare pre citlivú pleť. Počasie do veľkej miery ovplyvňuje stav našej pleti a teda aj to, čo naša pleť aktuálne potrebuje. Mne sa pár rokov dozadu podarilo nájsť produkty, ktoré mi vyhovujú v každom ročnom období a dokážu moju pleť hydratovať a zbaviť nečistôt bez toho, aby ju podráždili. Každá pleť je iná a čo vyhovuje mne, nemusí vyhovovať vám, preto vám aspoň v kocke zhrniem info o mojej pleti, aké produkty mi doposiaľ vyhovovali a aké nie, aby ste si vedeli zvážiť, či by moje obľúbené produkty mohli byť vhodné aj pre vás. 

Moja pleť má tendenciu sa mastiť, avšak keď si ráno/večer nedám krém hneď po umytí a vyčistení, do pár minút som ako sušienka:) Počas puberty som mala ťažšie akné, ktoré som s pomocou kožného lekára viacnásobne liečila antibiotickými liekmi, vodičkami, masťami. Možno v dôsledku tejto skúsenosti - a kto ste si niečím podobným prešli, možno to máte rovnako - som sa nikdy nevyžívala v testovaní pleťovej kozmetiky, striedaní produktov a kombinovaní značiek, skôr som hľadala dlhodobé riešenia. Produkty, ktoré mi "sadli", som používala niekoľko rokov, až kým sa napr. nezmenila moja pleť, zloženie alebo dostupnosť produktov. V súčasnosti sa mi vyrážky robia len výnimočne, avšak mávam rozšírené póry, mastnejšiu T-zónu, pleť citlivú na zimu, vietor, prach, slnko, pôsobením ktorých je pleť občas napnutá, začervenaná. 

V minulosti som po viacerých produktoch cítila na pleti štípanie a po niektorých krémoch mi na pleti vystupovali kvapky vody, prípadne som mala pocit, že krém moju pleť "dusí", upcháva. Toto mi robili prakticky všetky bežne dostupné a aj veľmi obľúbené produkty ako Nivea, Garnier, Vichy a pod. Potvrdilo sa mi, že masovo propagovaný produkt ani drahší produkt neznamená lepší produkt (pre mňa). Jedného dňa som narazila na značku Mixa, o ktorej sa (aspoň z môjho pohľadu) hovorí skôr ako o kozmetike pre mamičky a deti, možno preto ma nejaký čas úspešne obchádzala. Až neskôr som si všimla, že majú aj produkty pre "nemamičky" a "nedeti":) Zaujali ma produkty s obsahom zinku, keďže zinkovú masť som si zvykla kupovať a veľmi mi pomáhala pri lokálnych nedokonalostiach, a tak som sa dostala k mojej súčasnej skincare, ktorá je z veľkej časti tvorená práve produktmi značky Mixa.  

Aj keď tento článok môže vyzerať ako spolupráca, nie je to spolupráca:) Všetky produkty, o ktorých vám tu píšem, používam už niekoľko rokov a kupujem si ich znova a znova za svoje peniaze. 

Na fotkách vidíte denný krém, odličovací gél, pleťovú vodu, odličovač očí a pleťovú masku. Tieto produkty sú moje obľúbené, nenašla som od nich lepšie, ale ani som nemala dôvod hľadať. Skúšala som od Mixy aj iné produkty - telové mlieko, nočný krém, ale asi neboli tak nenahraditeľné/iné/výnimočné, že by som si ich nevyhnutne musela kupovať. Denný krém (najradšej používam ten s obsahom 7 alebo 10 % glycerínu) je veľmi ľahučký, ihneď sa vpije a pleť krásne vyživí. Používam ho aj ako nočný krém, nemám potrebu vlastniť 2 krémy na rovnaký účel. Odličovací gél a pleťovú vodu používam na dennej báze ráno aj večer. Jedna kozmetička mi radila používať na pleť čo najmenej produktov a vyradiť pleťovú vodu, vraj stačí gél. Avšak ja po použití pleťovej vody na vatovom tampóne vidím, že pleť sa ešte dočisťuje, z tohto dôvodu som sa rozhodla pri nej zostať. Navyše pleťová voda zanecháva na tvári "pocit šťastia", ktorý po použití gélu nemám, keďže gél zbavuje pleť o. i. aj mastnoty, v dôsledku čoho je pleť napnutá. Odličovač na oči nepoužívam denne (a obvykle ho ani nepoužívam na oči:)), pretože už po použití odličovacieho gélu a teplej vody mi zíde celá maskara. Používam ho na odličovanie vodeodolného rúžu alebo keď mám počas letných horúčav chuť dať si makeup z tváre dole skôr ako pred večernou hygienou. Odličovač je dvojzložkový a pred použitím ho treba pretrepať. V očiach neštípe a na pleti zanecháva príjemný pocit - myslím, že je to vďaka olejovej zložke, ale práve kvôli nej odporúčam nositeľom kontaktných šošoviek si šošovky najskôr vybrať, až potom sa odličovať. Pleťovú exfoliačnú masku používam 1 - 2 x týždenne, má príjemnú ílovitú konzistenciu. Po zaschnutí sa maska trošku ťažšie umýva, čo bol spočiatku dôvod, prečo som ju nedokázala používať pravidelne, ale penovými hubkami či textilnými odličovacími tampónmi namočenými do teplej vody to ide raz dva:) Maska je biela, po zaschnutí transparentná.

Toľko moja skincare, chcela som vám predstaviť túto značku, keďže sa o nej (aspoň podľa môjho názoru) nehovorí toľko ako o iných drogérkových značkách, zoženiete ju inak aj v lekárňach či na e-shopoch. Mám dojem, že čím ďalej viac ľudí má nejaký špecifický kožný problém a práve táto kozmetika je určená pre citlivú a atopickú pokožku, možno si tu aj vy nájdete svojich obľúbencov:)      

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára