streda 22. septembra 2021

Veľká objednávka svietidiel do bytu + ako si doma vyrobiť hygge atmosféruKo-neč-ne. Po roku bývania som si objednala svietidlá. Do tejto úlohy sa mi veľmi nechcelo, vedela som, že ma bude stáť kopu času a nervov. Veciam okolo elektriny sa nerozumiem, samozrejme, mohla by som zavolať ocinovi, ale to som ja, slečna NEZÁVISLÁ:) Našťastie, úvod do sveta žiaroviek som absolvovala už pred rokom, inak by sa z nákupu svietidiel stala celodenná aktivita. Trvalo mi asi 4 hodiny dať dokopy celú objednávku, v nákupnom košíku skončilo 8 svietidiel. Objednávala som z Westwing, ich sortiment sa mi páči, majú aj dizajnové kúsky + mojim cieľom bolo objednať čo najviac vecí (ideálne všetko) z jedného e-shopu, aby som hneď po dodaní mohla zavolať elektrikárov. Chvalabohu, svietidlá som našla do všetkých miestností, avšak žiarovky som objednávala z iného e-shopu, pretože reálne žiarovka stojí pár EUR, ale na Westwing si za ňu vypýtajú trojnásobok. Riadila som sa odporúčanými parametrami, len teplotu svetla som si vybrala podľa vlastných preferencií. Svetlo je pre celkovú atmosféru v byte veľmi dôležité, pretože skutočne v nás vyvoláva pocit chladu/tepla podľa toho, akú žiarovku si zvolíme. Kedysi som mala obdobie, že som žlté svetlo považovala za škaredé, ale potom som na vlastnej koži okúsila, čo je to mať doma studené svetlo a človek sa cíti ako v showroome. Koľkokrát aj keď sa idem večer prejsť u nás po sídlisku a pozerám do okien iných bytov, tá najkrajšia atmosféra ide zo "slnkom zaliatych" bytov, to je práve to teplé, mäkké svetlo. A teda čo som si objednala?Kuchyňu a pracovňu mám zariadenú v čierno-bielej farebnej kombinácii a neplánovala som to narúšať. Do kuchyne muselo ísť stropné svietidlo, pretože pri závesnom by som neotvorila dvierka na skrini:) V pracovni som zvolila dlhé závesné svietidlo v industriálnom štýle, na ktoré prídu okrúhle žiarovky nadštandardných rozmerov. Do chodby v tvare "L", kde mám aj veľkú šatníkovú skriňu, prídu 2 biele ramená s bodovými svetlami. Zvolila som neutrálnu teplotu žiaroviek, pretože v miestnosti, kde mám oblečenie a veľké zrkadlo chcem mať svetlo podobné dennému. Do kúpeľne som vybrala 2 guľaté svietidlá - jedna veľká guľa pôjde na strop a jedna menšia nad zrkadlo. Tá nad zrkadlom má betónovú nôžku, čo sa mi skvelo hodí, keďže vedľa svietidla mám dekorácie z betónu. Na rozhranie obývačky (sivá + drevo) a môjho kreatívneho kútika (staroružová + biela + drevo) som zvolila vysoké svietidlo na trojnožke, ktoré mi krásne rozdelí (alebo spojí?:) tieto dva priestory. Pôjde sem výrazne žlté svetlo, na tomto mieste chcem dosiahnuť atmosféru podobnú horiacim sviečkam. A napokon spálňa - tu sa priznám, že som musela poľaviť zo svojich nárokov, mala som predstavu o veľkom závesnom svietidle zo svetlého bambusu, avšak na Westwing sa mi páčilo len jedno a práve to nebolo skladom. Vybrala som si teda svietidlo z "nebambusovej" sekcie v čierno-béžovej kombinácii, keďže sa mi do spálne krásne hodí. 

Tak čo poviete? Bol to celkom úspešný nákup, možno sa ho oplatilo tak dlho odkladať:) Úprimne som na túto činnosť mala v daný deň chuť a asi nemalo zmysel to siliť v čase, keď sa mi nechcelo. A tiež si myslím, že svietidlá sa ľahšie vyberajú, keď už máte byt ako tak zariadený, lebo už vidíte, či sa do danej miestnosti hodí niečo väčšie/menšie, závesné/stropné, výrazné/nenápadné, svetlé/tmavé. Na záver vám chcem dať ešte jeden tip, ak si doma tiež chcete vyrobiť peknú atmosféru, je skvelé mať aspoň jedno stmievateľné svietidlo - vstupná investícia je vyššia, ale rozhodne sa oplatí:) 

Mali ste aj vy pri zariaďovaní bytu niektoré úlohy na to do liste tak nízko, že trvalo rok, dva, tri... kým na ne prišlo?:) 

Foto: Westwing

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára