Ako si splniť sny? │ Nástenka vízií

Foto: Pexels

O zákone príťažlivosti ste už určite počuli, ale ak náhodou nie, je to predpoklad, podľa ktorého si do života priťahujeme presne to, na čo myslíme. Či už ide o materiálne veci, zážitky, ľudí alebo to, kým sme, čo robíme a ako sa cítime, toto všetko si vieme do života pritiahnuť, t. j. naša súčasná situácia je výsledkom našich minulých myšlienok a naša budúcnosť sa tvorí práve tu a teraz. Ak by ste chceli vedieť, ako presne to funguje, odporúčam prečítať si knižku, vypočuť si audioknihu alebo si pozrieť dokument Tajomstvo na You Tube.

Zákon príťažlivosti počíta s tým, že všetko, čo si viete predstaviť, sa môže uskutočniť, inak povedané - čokoľvek je možné. Či už si prajete niečo pekné alebo škaredé, či už to prajete sebe alebo iným, či si to prajete vedome alebo nie, všetko sa splní, treba len vedieť, ako si správne priať (dozviete sa to v Tajomstve, je to tam tak trefne a jednoducho opísané, že by som to nedokázala výstižnejšie zreplikovať). Nemusíte sa vôbec starať o to, či je váš sen malicherný alebo príliš veľký, či máte na splnenie daného sna predpoklady, či si danú vysnívanú vec zaslúžite alebo nie, ak v ňu veríte, tak k vám príde

Zákon príťažlivosti je postavený na tom, že si do života dokážeme pritiahnuť len to, čo si dokážeme predstaviť a v čo veríme. Nestačí na danú vec (budem hovoriť o "veci", ale v skutočnosti ide o veci hmotné aj nehmotné, malé aj veľké, životné aj neživotné...) iba myslieť, musíte veriť a cítiť, že daná vec patrí do vášho života, musíte si to vedieť živo predstaviť - aké to je prechádzať sa vašim vysnívaným domom alebo viezť sa vo vami vysnívanom aute, ako vonia vzduch a šumí more na mieste, kam by ste chceli ísť na dovolenku alebo ako by vyzeral deň vo vami vysnívanom živote. Myšlienka bez emócií nestačí, nemá takú silu, aby sa uskutočnila. Dajte do toho dušu, zapojte svoje zmysly, predstavte si, že už máte to, po čom túžite - čo počujete, čo vidíte, čo cítite...? Emócia, túžba a viera sú magnetmi vašich snov.   

Skvelou pomôckou, ktorá popoženie vaše sny k uskutočneniu, je nástenka vízií. Pouvažujte, po čom v živote naozaj veľmi túžite a vyhľadajte si na internete obrázky (Instagram, Pinterest, Google...), ktoré zodpovedajú vašim snom. Pri výbere obrázkov dbajte na to, aby na obrázku bolo presne to, čo máte vy v hlave, napr. túžite po veľkej, priestrannej modernej kuchyni, tak si nestiahnite prvý random obrázok veľkej kuchyne, ale dajte tomu čas a venujte tomu energiu, aby ste našli presne takú kuchyňu, po akej túžite (farebné prevedenie, materiály, dispozičné riešenie, svetelné podmienky, výbava...). Ďalej dbajte na pocit, ktorý vo vás daný obrázok vyvoláva. Ak je to rozmazaný, zašumený alebo tmavý, ponurý záber, ktorý vás vyrušuje a vlastne sa viac sústredíte na to, aká nekvalitná tá samotná fotka je, resp. z nej nič necítite, nájdite si lepšiu. Obrázok vás musí potešiť, zahriať pri srdci, nabudiť, motivovať, rozcítiť, rozvášniť, prebudiť vo vás radosť, tešenie, nadšenie, musíte si vedieť predstaviť, že po tých schodoch ku krásnemu domu na obrázku kráčate vy alebo že na tej pláži ležíte vy. 

A napokon posledný dôležitý bod - majte svoje sny na očiach. Pripomínajte si pokojne aj každý deň alebo aj niekoľkokrát za deň svoje sny, nech sa stanú bežnou súčasťou vášho života, veď predsa o to tu ide. Nástenku vízií si môžete urobiť ako klasickú nástenku - vytlačiť si vyhľadané obrázky a pripnúť si ich na stenu, ale možno vám nebude príjemné, že ich budú vidieť iní obyvatelia vašej domácnosti alebo návštevy. V takom prípade si nástenku vízií môžete urobiť na pozadí svojho počítača alebo telefónu, môžete si vytvoriť samostatný album s fotkami v telefóne alebo - a to je podoba, ktorú využívam aj ja - si vytvoríte druhý, privátny účet na Instagrame a svoje sny si budete ukladať do profilu. Možností je veľa, pouvažujte, aká by vám vyhovovala - čo sa týka jednak vášho súkromia (vadí/nevadí vám, ak vaše sny vidia iní) a tiež dostupnosti (kde budete mať svoje sny skutočne denne na očiach?). 

Robíte si nástenku vízií alebo sa na ňu po prečítaní tohto článku chystáte?:) Prajem vám pekný deň a množstvo splnených snov:)

Komentáre

  1. Mám Ivi jasné, mám dve. Jednu na môj vysnívaný byt a druhý na ostatné životné ciele. No a ešte sa priznám, že mám svoj tajný denník svadby :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára