Novú životnú kapitolu môžete začať už dnes

Foto: Pexels

Minulé leto som sa zúčastnila zaujímavého workshopu. Bol zameraný na sebaorganizáciu a time management a jeho súčasťou bola jedna celodenná aktivita - nechávať si odkazy. Na stole bokom od nás boli obálky s menami všetkých účastníkov workshopu a ktokoľvek mohol (anonymne alebo nie) vložiť komukoľvek do obálky odkaz - pozdrav, pochvalu, povzbudenie, postreh, radu, myšlienku. Obálky sme si mohli otvoriť až na konci dňa, vďakabohu, ja som si svoju otvorila až doma, pretože odkazy od ostatných účastníkov boli tak krásne, až ma dojali:) Na jednom lístočku som si našla toto:

Nikdy neprestaň veriť, že sa stane niečo úžasné. 

Odkaz bol anonymný a jeho autor pravdepodobne netušil, ako veľmi ma poznačí, mám chuť si ho dať vytetovať /srandujem/:) Každý deň, každú minútu, každú sekundu sa môže stať niečo krásne. A môže sa to stať celkom znenazdajky, pretože veci, ktoré sa dejú dnes, sú často výsledkom aktivít, ktoré sa diali alebo myšlienok, ktoré sa započali, už dávno. Úspechy a radosti, ktoré v týchto dňoch prežívate, sú tu aj vďaka tomu, že ste v minulosti urobili niečo alebo uprednostnili niečo (niekoho) pred niečím (niekým) iným. A taktiež to, čomu sa dnes venujete (maľujete obrazy, šijete kabelky, učíte sa španielčinu, brigádujete popri škole, ... doplňte si) môže jedného dňa vyústiť v ďalší životný zlom. Naša budúcnosť sa píše dnes. 

Spomeňte si, keď sa vám stalo niečo skvelé. V mailovej schránke vám pristála zaujímavá pracovná ponuka. Váš produkt získal skvelú recenziu, vďaka čomu sa výrazne rozbehol jeho predaj. Kamarátka vašej kamarátky organizuje zaujímavý event a zhodou okolností na nejaké veci potrebuje... práve vás! Ešte včera (ešte pred minútou!) ste netušili, že sa tieto veci udejú, ale zrazu sú tu a je to realita. Toto vedomie, resp. to sladké nevedomie, čo úžasné a kedy nás to čaká, predsa môžeme premeniť na jedno veľké tešenie sa a užívanie si života. Niečo skvelé príde, môže to byť o rok, o mesiac, ale pokojne aj o 5 minút! 

Nič, čomu ste sa v minulosti venovali alebo čomu sa dnes venujete, nie je zbytočné. A nemyslím len veci okolo práce, biznisu a takých tých serióznych dospeláckych záležitostí. Aj voľnočasové aktivity sú dôležité a vlastne všetko, čo robíme, čomu (komu) venujeme čas, pozornosť, svoju energiu... nás formuje do podoby človeka, akým sme dnes a akým budeme (o rok, o desať). Nečakajte na Nový rok, na svoje narodeniny, na leto, na september alebo na akýkoľvek iný míľnik, aby ste si "zrevidovali" život, skúsili niečo nové, niečo sa naučili, niečoho (niekoho?) sa zbavili, urobili si radosť, skúsili žiť inak a pod. Každý deň je nový deň a môže znamenať začiatok krásnej rozprávky, ale pozor - jej režisérom ste vy:)

Komentáre