2 videá, ktoré vás nakopnú, keď začínate cvičiť doma

Foto: Pexels

Pred mesiacom som začala cvičiť podľa videí z You Tube. Rada cvičím doma, ale v poslednom čase mi už dochádzala inšpirácia, tak som si jeden večer zapla Pamelu. Raz som už podľa videí cvičiť skúšala, ale dlho mi to nevydržalo. Christa di Paolo bola na mňa moc energická a rýchla, očami som stále sledovala obrazovku, nestíhala som. Teraz je to iné. Fakt ma to baví a moc si to užívam:) Preto sa chcem s vami podeliť o svoju radosť, možno vás nakopnem, ak sa na domáce cvičenie už dlhšie odhodlávate.

Ak ste sa dlhšie nehýbali, rozhodne odporúčam hľadať na You Tube videá pre začiatočníkov. Nemá zmysel "zabiť sa" hneď prvý deň alebo si vytvoriť k cvičeniu odpor tým, že tréning "nezvládnete". Poviem vám pravdu, ja som bola zvyknutá hýbať sa, ale po Pameliných videách pre začiatočníkov (!) som chodila do sprchy štvornožky:) Prvé 2 tréningy to bola rozkukávačka, snažila som sa cvičiť poctivo, ale nie vždy som vládala/stíhala, prípadne mi nejaký čas trvalo, kým som sa z jedného cviku napojila na druhý. A to je moja druhá rada pre vás - nesledujte nonstop obrazovku, vaše tempo nie je podstatné. Na úvod berte videá ako inšpiráciu, aby ste vedeli, aké cviky sú dobré na zadok, stehná, chrbát, ruky... Ako ich striedať a opakovať. Že Pamela urobí 20 opakovaní "s prstom v nose", suchá, s dokonalým účesom a vy fučíte s prepoteným tričkom, wannabe drdolom a spravíte 15 opakovaní, za to sa nehanbite. Práve naopak! Dobre sa na tom zabavte, každým ďalším cvičením vám to pôjde lepšie:) Nižšie vám pripájam dve videá, podľa ktorých som začala cvičiť ja a ktoré aj vás určite "nakopnú".             Bez videí som zvykla cvičiť dlhšie, ale rozhodne menej intenzívne. Teraz cvičím intenzívne 30 minút, po 2 dňoch cvičenia mám deň pauzu. A toto je dôležité. Keď ľudia začínajú cvičiť, majú veľké oči a moc to preháňajú. Chcú cvičiť dlho, veľa, často, intenzívne, ale práve preto ich to rýchlo omrzí. Dostaví sa únava, cvičenie sa stane "povinnosťou", úlohou, ktorú si treba odškrtnúť. Toto nie je cesta. Nastavte si cvičenie tak, aby vás bavilo. Cvičenie vás nemá o energiu oberať, má vás energiou dobíjať. Nezabúdajte na voľné dni, telo sa počas nich regeneruje. Sami uvidíte, s akou vervou sa po dni voľna do cvičenia pustíte. 

Mne sa veľmi osvedčilo každé video párkrát opakovať, kým začnem cvičiť podľa ďalšieho. Napr. podľa videí, ktoré som vám pridala vyššie, som cvičila celý prvý týždeň. Cviky si tak lepšie osvojíte, každý ďalší deň svoj tréning odcvičíte precíznejšie. A taktiež vďaka tomu lepšie uvidíte svoj progres. Každé video je inak náročné, preto porovnávať, ako ste odcvičili video A s videom B, je ako porovnávať hrušky s jablkami. Ja som videá, ktoré som vám nalinkovala vyššie, dokázala odcvičiť kompletne bez akéhokoľvek zaváhania či prestávky asi až na štvrtýkrát. Bol to skvelý pocit:)            

A práve skvelý pocit je to, čo ma motivuje, keď sa mi cvičiť nechce. Výsledky sú citeľné a viditeľné už po pár dňoch. Zlepší sa vám nálada, pretože pre seba niečo robíte - niečo viac ako je bežné. Zlepšíte si kondičku, ohybnosť. Zlepší sa vám trávenie, pri výbere jedla budete pozornejší, pretože pri zlom jedálničku nebudete vládať cvičiť. Keď vám tieto benefity začnú byť dôverne známe, potom vám aj počas toho jedného oddychového dňa bude cvičenie chýbať. 

Čo vy a cvičenie doma a cvičenie podľa videí? Skúšali ste? Baví/nebaví?:)

Komentáre

  1. Ivi skúšala som jasné, hlavne také na zdravý chrbát. Niečo trochu na štýl jogy ale nie úplne. Bavilo aj nebavilo. Potom som však konečne našla svoj štýl a tým je tanec plus cvičenie. Našla som si takéto cvičenia a nakoľko som sama tanečne zdatná a tanec ma baví tak toto mne vyhovuje najviac. Necvičím to však pravidelne to sa priznám, skôr keď mám chuť. Pravidelne cvičím len ráno pár cvikov no skúsim aj tieto tvoje videá.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára