piatok 8. januára 2021

Aké obsahy (ne)sledujete na sociálnych sieťach?

Foto: Pexels

Včera som po dlhom čase narazila na Instagrame na sekciu, kam si ukladám fotky iných užívateľov, ktoré ma zaujali (ikonka zastrihntej vlajky). Neukladám si sem hocičo, musí to byť FAKT PECKA, aby som si nejakú fotku uložila - niečo kreatívne, zaujímavé, oku lahodiace, vyvolávajúce pozitívne emócie, inšpiratívne. Musela som sa zasmiať, čo som tam našla. Určite viete, aké je ťažké reagovať na "Povedzte nám niečo o sebe..." alebo "Ktoré 3 slová vás najviac vystihujú?", tak táto sekcia na Instagrame vás TOTÁLNE odhalí! Hneď sa vie, kto je úchyl na kozmetiku, kto rád cvičí alebo háčkuje. Ja som v sekcii obľúbených našla toto:

 • Obrovské množstvo fotografií skvelo vyzerajúcich raňajok! Zbožňujem sladké raňajky. Ovsené vložky, oriešky, jogurt, med, lievance, sladké pečivo, nutela, džemík, masielko...
 • Interiérový dizajn. Určite to súvisí s tým, že ešte stále zariaďujem byt (a ešte dlho budem, haha), ale mňa tieto veci vždy bavili. Páčia sa mi minimalistické sterilné interiéry alebo potom opačný extrém - také ultra útulné, kde máte chuť sa zamotať do deky, dať si čokošku, čítať si, počúvať dážď za oknom...
 • Umelecké fotografie (make-up, móda, mesto, príroda...). Tu ma taktiež baví minimalizmus. Keď je fotka pekne upravená a je na nej niečo zaujímavé. 
 • Kvety. Tulipány, pivónie, ruže, slnečnice... 
 • Nechty. Toto je z kategórie "divné":) Páčia sa mi fotky čerstvo upravených nechtov a podľa uložených záberov usudzujem, že najmä červené a nude laky.
 • Kabelky. (♥) 
 • Pekné myšlienky. Motivačné - také, čo vás nakopnú, otvoria vám oči, pohladia dušu. 
 • Smiešnosti. Z času na čas na mňa vo feede "vyskočí" niečo, pri čom sa nahlas zasmejem, tak si to uložím - keď na to neskôr natrafím, znova sa zasmejem.

Už som to na blogu zmieňovala - či si to uvedomujeme alebo nie, tieto "obsahy naše každodenné" nás veľmi ovplyvňujú, preto pozor, kde po večeroch skrolujete:) Čím viac sa nejakej téme venujete, tým viac vám ju sociálne siete ponúkajú. Ja napríklad nedokážem sledovať memes z politického prostredia alebo profily, kde frčí jedna reklama za druhou, resp. obsahy, ktoré mi nič nedávajú. A som v tomto veľmi nekompromisná. Človek sa mení a to, čo vás bavilo pred rokom vás už teraz baviť nemusí, nemusíte to sledovať. A vaši kamaráti tiež nech sa nehnevajú, ale keď pridávajú pre vás irelevantné príspevky, môžete si ich dať skryť. Ak vás niečo otravuje ALEBO nemusí vás to ani otravovať - stačí, že vám to nič nedáva (žiadne good vibes, inšpiráciu, motiváciu, dobrý pocit, radosť...), preč s tým. Nie ste nikomu zaviazaný ho sledovať. A keď vás nejaká téma po čase opäť osloví, môžete sa k nej kedykoľvek vrátiť. Skúšajte, bez čoho fungovať viete a čo vám, naopak, chýba. Možno ani neviete, ako vás niektoré obsahy vyčerpávajú, až kým sa od nich na chvíľu neodstrihnete. Čo na sociálnych sieťach radi sledujete? A čo vás nebaví?

2 komentáre:

 1. Sledujem asi všetko čo aj ty.. ale ešte si pridávam do zoznamu modne fotky, modne inšpiracie...
  A čo nesledujem... hmmm, to veru ani neviem.. nenapadne ma to takto v tejto chvili..

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Sledujem hlavne motivačné citáty a celkovo obsah osobného rozvoja, potom kozmetiku, krásne šaty a aj bytový dizajn. No a nesledujem celebrity, politiku a také tie komerčné veci a témy.

  OdpovedaťOdstrániť