sobota 12. októbra 2019

Moja prvá tekvicová polievka!


Krásnu sobotu vám prajem, ako sa máte?:) Dnes som konečne robila tekvicovú polievku, ktorú som chcela variť už pred 2 týždňami... Pamätám si, keď som prvýkrát jedla hokkaido, dlho sa mi o nej "snívalo", vôbec mi nechutila:) Po rokoch som jej teraz dala opäť šancu, pretože u mnohých jedál sa mi zmenili chute a začalo mi chutiť aj to, čo mi kedysi nechutilo. Neviem, či je to len iným receptom alebo túto polievku už regulárne zvládam, ale je fantastická! Dala som do nej 1/2 malej tekvice, jeden väčší zemiak, polovicu batátu, cibuľku, cesnak, kokosový krém, soľ a čierne korenie. Mňam!:) K tomu som si zapiekla zeleninku - zemiak, zvyšok batátu, brokolicu, červenú papriku a tekvicové semienka. Napadlo mi, že by som vám mohla napísať článok o tom, vďaka čomu ma začalo baviť varenie, pretože som ho neznášala:) Majte ešte pekný víkend:)

2 komentáre:

  1. Jedlo vyzerá úžasne. Ja som nedávno robila túto polievku tiež, no až tak dobre nechutila ako keď ju jedávam niekde v reštauráciách. A navyše kým som tú tvrdú tekvicu pokrájala tak ma takmer porazilo.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Haha, tiež som s ňou zápasila:) Kamoška mi síce hovorila, že som ju mohla dať variť aj so šupou, vraj zmäkne, ale až takú odvahu som nemala:)

      Odstrániť