utorok 17. septembra 2019

Zážitkové maľovanie


Krásny utorok decká:) Dnes vám chcem napísať o skvelej akcii, ktorej sme sa zúčastnili minulý týždeň s Dominikou. Boli sme na kurze maľovania, avšak nie v ateliéri, ale v reštaurácii! Celý koncept spočíva v tom, že maľujete obraz pod vedením lektora, avšak popri tom si vychutnávate vínko + niečo dobré pod zub a debatíte s kamoškou:) To najlepšie na celom maľovaní bola atmosféra, ktorú človek musí zažiť, lebo je ťažké ju opísať. Lektorky nachystali všetky potrebné pomôcky každému na jeho miesto, dokonca sme dostali "pršiplášť" na ochranu oblečenia, takže človek naozaj nemusel nič riešiť, iba si sadol a maľoval. Hrala nám k tomu príjemná hudba a v kombinácii s tlmeným osvetlením to neviem nazvať inak ako prudkou pohodičkou:) Podarilo sa mi celkom vypnúť, hodiť všetko za hlavu. Lektorky nás vedeli super navigovať, bez nich by som postupovala inak a pravdepodobne by mi niektoré veci ohľadom kompozície/tvarov/tieňovania nedošli. Ako vznikal môj obraz si môžete pozrieť na nasledujúcich fotkách:)


Ako sa vám páči takýto koncept? Mne veľmi, dokonca som spokojná aj so svojím obrazom:)) Keď som pred cca 2 rokmi začínala maľovať, príliš som riešila každý detail, všetko som dlho dolaďovala, upravovala, opravovala, ale nemala som z toho až takú radosť ako teraz, keď si uvedomujem, že pre nejaký môj obraz sa svet nezrúti. A asi pri tejto myšlienke ukončím tento článok - túžba po dokonalosti radosť zabíja:) Viac info o zážitkovom maľovaní nájdete TU, pekný deň vám ešte prajem:)  

2 komentáre:

  1. Tak toto som presne chcela, aj som v ba objavila ludi co take cosi robia len neskoro. Normalne sa mi nechce verit, ze tak pekne obrazy namalovali aj ludia, co to robia po prvykrat. Klobuk dolu

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Aj ja som bola prekvapená:) Na akcie tohto typu predsa len chodia skôr začiatočníci, resp. ľudia, ktorí si chcú hlavne oddýchnuť a nie maľovať veľdiela:) Všetky obrazy boli pekné, každý máme svoj štýl, svoj spôsob vnímania reality/schopnosti, ale naozaj všetky obrazy sa mi páčili:)

      Odstrániť