streda 18. septembra 2019

Článok pre ženy, ktoré nevedia žiť bez makeupu


Tento článok by som chcela venovať všetkým dievčatám/ženám, ktoré sa bez mejkapu necítia komfortne alebo, dokonca, sa bez neho cítia menejcenne, menej krásne. Donedávna som aj ja takto uvažovala. Bez mejkapu som si pripadala neupravená, "nahá", akoby mi niečo podstatné chýbalo. Ono to, ako vyzeráme (resp. ako svoj výzor vnímame), dosť ovplyvňuje to, ako sa cítime, a naopak. Inak povedané, fyzická krása ide ruka v ruke s vnútornou. Preto ak nie sme okej s tým, ako vyzeráme navonok, riešenie celkom určite dokážeme nájsť vo vnútri. 

Čo chcem povedať ako prvé je to, že NIKTO vás nenúti vyzerať určitým spôsobom. Ak chcete nosiť mejkap, noste ho. Ak ho však nosíte len preto, že by si o vás niekto mohol niečo pomyslieť alebo si myslíte, že bez neho nevyzeráte dobre, je načase si to v hlave upratať. 

Ako sa to podarilo mne? Úprimne, bol to dlhší proces. Lebo povedzme si to na rovinu, hranica medzi byť nenamaľovaná a pôsobiť zanedbane je niekedy veľmi tenká. Veľmi mi v tomto smere pomohli blogerky/vlogerky, ktoré publikujú fotky/videá bez mejkapu a nemajú potrebu to komentovať slovami "prepáčte, som nenamaľovaná...", "dnes vyzerám hrozne" a pod. Uvedomila som si, že či už je dotyčná slečna nalíčená alebo nie, pre mňa je to stále tá istá žena, ktorú rada sledujem, pretože jej myšlienky/tvorba/obsahy idú ďaleko za to pozlátko, ktoré je viditeľné zvonka. 

Za ďalšie. Človek sám seba vníma oveľa kritickejšie ako ho vnímajú ostatní. Pre vás sú vaše nedokonalosti (resp. "nedokonalosti") svetový problém číslo jedna, ale vaša kamoška by si ich ani nevšimla, keby ste ju na ne neupozornili. V skutočnom svete máme každý svoj život, svoje myšlienky, radosti a starosti, takže to, či mejkap máte alebo nie, je iným ľuďom ukradnuté. 

K odbúraniu posledných pochybností mi pomohla tohtoročná dovolenka v Taliansku. Kozmetickú taštičku som týždeň nevidela, ako jediný som občas použila korektor. Využila som situáciu v neznámom prostredí, kde som nikoho nepoznala a viete čo? Nikto zo mňa infarkt nedostal:) Ráno som ušetrila kopu času, ktorý som mohla investovať do dlhších raňajok:) a ten komfort, keď na tvári nič nemáte a môžete sa dotýkať/obtierať o čo chcete (:D), je na nezaplatenie. Počas dňa som si nemusela kontrolovať rúž ani obočko, večer ma nečakalo žiadne zdĺhavé odličovanie a ľudia ku mne boli milí aj bez riasenky, čo urobí pekný kukuč...

Kľúčový je fakt, že bez mejkapu sa NIČ NESTANE. Zem sa nezačne točiť do opačnej strany, čas sa nezastaví ako scéna vo filme, aj vrátnik vás pustí do práce:) Vaši najbližší a ľudia, ktorým ste sympatickí, vás budú mať rovnako radi, a komu sa nepáčite bez mejkapu, tomu sa nebudete páčiť ani s ním, ale to nech vás netrápi. 

Verím, že tento článok niekomu pomohol, budem rada, ak mi dáte vedieť, ako sa bez mejkapu vnímate vy. 

6 komentárov:

 1. Ja mam prave na sebe taky dobry experiment. Odisla som na polroka pomahat do etiopie a sice som si zobrala milion skincare, ktoru mam rada a denno denne pouzivam, zobrala som si jeden bb krem korektor a spiralu pre nejake speci udalosti. Asi je to naozaj aj o zvyku a amozrejme o tom, co sa skryvam pod vrstvou make upu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jej, Alex, tá Etiópia ma zaujala, vidím, že máš o tom na blogu články, idem si prečítať:) Klobúk dole, obdivujem Tvoje odhodlanie a odvahu, prajem všetko dobré:)

   Odstrániť
 2. Máš pravdu, make-up by sa mal nosiť skôr pre radosť ako z povinnosti. A napríklad to odličovanie ma vôbec nebaví, fakt absolútne a aj preto si dovolenky tak veľmi užívam. Len sa mi stále tvorí trochu akné čiže ten make-up nosím skôr preto, ale ak mám pleť ok tak neriešim make-up.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pekne si to napísala - pre radosť, nie z povinnosti:)

   Odstrániť
 3. Samú ma pred týždňom chytil "no makeup challenge", najmä keď som si na stužkovej uvedomila, ako každý zo seba robí niekoho iného a má potrebu sa vylepšovať. Nie je to pre mňa veľmi ťažké, rýchlo som si zvykla na to, že si ráno môžem dlhšie pospať a vstávam 15 minút predtým ako mi ide autobus 😂. Niekedy si ale sama pripadám ako škrata, ale vždy to nejak rozdýcham a ani mi nenapadne ísť po makeup. Ten mesiac bez hocijakého makeupu vydržať chcem. Najmä dúfam, že sa mi zlepší pleť, pretože to bol hlavný dôvod tohto celého :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Toto je to. Hranica medzi škratou a prirodzenou krásou je tenká:) A to nás zneisťuje. Ale vnútorné vyžarovanie je vždy najviac:) Budem rada, keď mi dáš vedieť, či to pleti pomohlo.

   Odstrániť