streda 8. mája 2019

PRAHA

Ahoj decká, ozývam sa už z Bratislavy, agh, prečo tie dovolenky tak rýchlo utekajú?:) Aj keď som sem tam čosi šupla na stories, chcela som vám predsa len ešte spísať článok, pretože nie všetci ste na Instagrame a opäť sa mi potvrdilo, že za super výletom netreba chodiť ďaleko. 

Zuzka bola v Prahe prvýkrát, preto sme do programu zaradili aj notoricky známe miesta a pamiatky. Bývali sme blízko Václavského námestia, a tak sme sa rozhodli Prahu spoznávať pešo, takže si viete predstaviť, aké ožuvané sme sa každý večer vracali na ubytko:) Videli a zažili sme toho veľa, Praha je krásna a vedela by som v nej zostať dlhšie (aj navždy, haha), ale úprimne, ak by mi niekto ponúkol + 1 deň zdarma, už by mi seriózne nohy odpadli:) So Zuzkou sme boli dokonale zladené, obe máme rady akčnejšie dovolenky - pestrý program, ale zas nie nejaké naháňačky. Úplne najviac som si užívala rána, keď sme nemali budík, nikam sa neponáhľali a tešili sa, čo pekné uvidíme (zjeme, zažijeme...). Mali sme krásne ubytko, človeku sa priam nechcelo ísť von:)

Od začiatku výletu sme sa tešili na tradičnú českú kuchyňu, ale akosi sme vždy skončili v nejakej talianskej reštike:) Až posledný deň sme si dopriali smažák, bol rozprávkový!!:) Dali sme si ho na tom najnepravdepodobnejšom mieste - v technickom múzeu:) Totiž zistili sme, že v reštauráciách s domácou kuchyňou býva pekne narváno (alebo nařváno, ako ja zvyknem hovoriť:)). Cestou domov sme sa so Zuzkou zamysleli, čo sa nám v Prahe najviac páčilo, a zhodli sme sa, že jednoznačne plavba po Vltave na vodnom bicykli:) 

Nižšie nájdete fotky z potuliek mestom a nášho ubytka (Airbnb). Navštívili sme niekoľko pekných kaviarní, ktoré poznám od českých blogeriek, ale koláčiky zmizli rýchlejšie ako som ich stihla odfotiť:) Pripájam tiež fotky suvenírov - kolegovcom a našim som zobrala čokoládky a sebe knižku Becoming od Michelle Obama (áno, dobre sa mi s ňou posledný deň bežalo na vlak:D). Ak by ste si chceli pozrieť videjká z nášho tripu, nájdete ich TU. So Zuzkou už plánujeme ďalšiu dovolenku, tentokrát do teplúčka, ale o tom niekedy neskôr...:) Pozdravujem vás, užite si voľný deň:)

 

 


 


 


 
  
 

 

 

 

 

 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára