sobota 30. marca 2019

S knižkou na Slavíne

Ahoj decká, 

Slavín je jedno z mojich obľúbených miest v Bratislave. Keď mám chuť na prechádzku - nie príliš dlhú, ale chcem byť chvíľu mimo ruch mesta, vyberiem sa tam. Obvykle prechádzku začínam v Horskom parku, kde som počas vysokej školy nejaký čas bývala - to som vždy vďačná, že už mám tieto časy za sebou, haha. Naposledy som si so sebou zobrala knižku a cca 2 hoďky som si hore čítala, bol krásny teplý jarný deň. Síce sa v okolí pamätníka premelie dosť ľudí, návštevníci obvykle rešpektujú charakter lokality a prakticky ich nevnímate. Zo Slavína dolu chodím rada opačnou stranou - cez kľukaté uličky smerom na Zochovu. Často sa cestou zastavím na židovskom cintoríne, to miesto má pre mňa nevysvetliteľné čaro, dobíja ma energiou a pripomína mi, že na ničom nezáleží, netreba sa nikam hnať.


Ráno som si upratovala fotky v počítači a našla som pár z jesene, keď som bola na Slavíne s dievčatami, tak ich sem pridávam. Majka napiekla koláčiky, v Horárni sme si dali kávičku, bolo to fajn dopoludnie:) 


 

Dnes je vonku opäť krásne, tento víkend trávim u našich. Mamina varí (určite niečo dobré!:)), z kuchyne sa šíri vôňa a ja sa už teraz teším na poobednú prechádzku, keď mi trošku vytrávi:)) Minulý týždeň som bola v kine na Green book, je to skvelý film, doniesla som ho našim, večer si ho pozrieme.

Ako trávite víkend?:) Užite si pekný deň:)

2 komentáre:

  1. No to akoby som čítala seba, tiež som bývala na Horskom parku páni to boli časy. Nejako extra sa mi tam vtedy nepáčilo šak tie intráky vyzerali desne. Avšak park je veľký a pekný čiže sa tam je kde prechádzať. Paradoxne som však v parku bola počas výšky málo.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Tiež som tam veľmi nechodila, vlastne za celé 2 roky, čo som v HP bývala, som bola na Slavíne asi len 2x?:)

      Odstrániť