piatok 1. februára 2019

Januároví obľúbenci

Ahoj decká, 

v roku 2019 štartujem na blogu novú rubriku - obľúbenci. Každý mesiac vám prinesiem zhrnutie vecí, ktoré mi urobili radosť, samozrejme, nechcem, aby to bolo len také bla bla bla, takže sa budem snažiť dávať sem predovšetkým veci, z ktorých môžete mať aj vy osoh alebo ktoré nejakým spôsobom súvisia so zameraním blogu. Za január som vybrala týchto obľúbencov:

Seriál Big Little Lies (Sedmilhářky, 2017, kriminálna dráma). Dostal ma na plnej čiare, nevedela by som mu vytknúť jedinú vec - snáď okrem toho, že by som si dokázala pozrieť viac častí a zatiaľ je natočená len prvá séria. Už z prvých sekúnd pochopíte, že sa stala vražda, ale neviete, kto je mŕtvy, kto je vrah a aký mal motív. A netušíte to až do konca série! Mám rada zápletky, k rozuzleniu ktorých dochádza až celkom na záver, pritom si uvedomím, koľko dôležitých detailov som prehliadla a riešenie je napokon celkom iné ako som sa domnievala. Séria má 7 častí, každá časť má cca 50 minút, takže ak vás to chytí, viete si urobiť pohodový celý jeden deň alebo každý večer počas celého týždňa:)

Seriál som našla na HBO GO, čo je ďalší januárový objavo-obľúbenec. Začiatkom roka som hľadala platformu, cez ktorú by som mohla pozerať filmy online v pôvodnom znení, pretože stránka, cez ktorú som filmy pozerala doposiaľ, obsahovala v poslednom čase už veľa reklám. Pôvodne som pokukovala po Netflixe, ale na základe recenzií som vyhodnotila, že HBO GO je pre mňa lepšia voľba. HBO GO ponúka možnosť sledovania filmov s dabingom alebo bez, s titulkami (CZ, EN) alebo bez. Sledovanie filmov je pre mňa jednoduchý, príjemný a účinný spôsob, ako sa udržať "v reči". Ak tento rok plánujete zamakať na svojej angličtine, rozhodne aj toto je cesta. 

Kávový peeling od Dermacolu - krásne vonia a obsahuje hrubé zrnká, takže peelingovanie s ním je mimoriadny zážitok:) Po náročnom dni je tento peeling "must have" - očistí telo aj myseľ:)

V novom roku som sa pustila do journalingu. Takmer každý večer si vyhradím čas, kedy sa nenechám ničím vyrušovať, sadnem si k zošitu a spisujem všetko, čo mi ide hlavou. Pri journalingu svojimi myšlienkami nikoho zbytočne nezaťažujete a zároveň ich dáte von, lebo presne to potrebujete - vyčistiť si hlavu. Môžete si spísať čokoľvek - pekné aj škaredé a nemusíte sa báť, že dostanete spätnú väzbu, o ktorú ste nestáli. Journaling mi pomáha definitívne vyhodiť z hlavy niektoré veci alebo - naopak - sa neskôr vrátiť k nápadom, ktoré chcem ďalej rozvíjať. 

Diár na rok 2019. Už som na blogu spomínala (klik sem), ale musím to urobiť znova. Tentokrát som totiž vychytala diár, ktorý mi oveľa lepšie ako všetky predchádzajúce pomáha plánovať všetko potrebné, plniť si sny, tvoriť (ne)zmyselné to do listy a vybavovať aj tie najmenej záživné úlohy. Ponaučenie: Nie je diár ako diár a ja už konečne viem, aký sa hodí práve mne.  

Časopis Moja psychológia. Ak máte radi témy týkajúce sa psychohygieny a sebarozvoja, bude tento časopis pre vás ako stvorený. Píšu ho odborníci, ale vôbec nie je taký nezáživne-striktne-odborný, ako by sa mohlo zdať. Články sú písané voľne a pútavo, sú motivačné a v každom si dokážete nájsť niečo pre seba. Ja som januárové číslo doslova "zhltla" za jedno sobotné dopoludnie a už teraz sa teším na ďalšie vydanie. 

Furla Metropolis. Túžila som po nej asi pol roka, úplne ma hrýzli ruky, tak usilovne som jej odolávala! Stále som si hovorila, že je hlúposť vyhodiť toľko peňazí za tak malú kabelku. A práve to je to. O čo sa chcem podeliť. Niekedy prehnane šetríme, snažíme sa byť racionálni v míňaní zarobeného, upierame si radosti, nedoprajeme si, odkladáme si na neskôr. Ale čo ak to neskôr nebude? Čo ak - poviem to škaredo, ale nech vám to ani nenapadne! - vás zajtra zrazí auto alebo vám niekto vybieli účet a to neskôr nikdy nepríde? Túto myšlienku som si uvedomila pred rokom, keď som platila prvú (a asi nadlho aj poslednú, haha) drahšiu dovolenku a odvtedy sa jej držím. Lebo peniaze minuté na (aj keď hlúpu) radosť pre seba sú minuté lepšie ako peniaze minuté zlodejom alebo peniaze neminuté nikdy. Mimochodom. ...tá kabelka za to stála:) Aj naživo je krásna, kvalitne spracovaná a skvelo oživí každý outfit. 

Hygge raňajky. Ak ste čítali knižku Hygge (kto by ju nečítal?!), viete, že hygge jedlo sa pripravuje dlho. Čo je v presnom protiklade s tým, ako si jedlo pripravujem ja. Čím jednoduchšie jedlo si pripravím, tým mám z neho väčšiu radosť. Výnimkou sú víkendové raňajky. S tými sa viem a CHCEM vždy vyhrať. Je to taký malý ceremoniál, vlastne zjesť ich mi trvá kratšie ako ich pripraviť. Tento rok by som sa chcela viac venovať pečeniu. Keďže som doposiaľ nepiekla vôbec, nebude naplnenie tohto predsavzatia ťažké:) Poviem vám, mať doma múku, vanilkový cukor a prášok do pečiva je u mňa niečo ako začiatok novej životnej etapy:) A hneď prvé "pečenie" (v ďalšej vete pochopíš) som si užila. Robila som lievance (už chápeš tie úvodzovky - to predsa nie je žiadne pečenie!!) a boli skvelé! Samozrejme, nabudúce už budem robiť nejaký seriózny koláč, ale človek niekde začať musí...:) 

 Čo urobilo v januári radosť vám?

3 komentáre:

  1. kabelka je krásna! :) tiež si myslím,že si treba občas dopriať :)
    MakeupbyVeo

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mala som jedno číslo toho časopisu a nejako ma nenadchlo, no možno to jedno nebolo práve dobré. Asi skúsim ešte iné.

    OdpovedaťOdstrániť