pondelok 21. januára 2019

Ako sa donútiť do úloh, do ktorých sa nám nechce: 3 jednoduché, ale účinné tipy

Ahoj decká,

verím, že odkladanie niektorých úloh na neskôr dôverne poznám nielen ja, ale aj vy. Osobne najviac bojujem s objednávaním sa na vyšetrenia, nepríjemnými telefonátmi a domácimi úlohami. Ostatné veci z kategórie Nechce sa mi vybavujem celkom hravo, lebo som pochopila 3 základné princípy. Ktoré sú to?

Foto: Jeshoots via Pexels

Čím skôr to urobím, tým rýchlejšie to budem mať za sebou.
Tým, že odďaľujeme určitú úlohu, iba predlžujeme čas, ktorý jej venujeme. Takže máme na výber - buď danú vec vybavíme hneď a po zvyšok dňa/týždňa/mesiaca/života ju budeme mať z krku alebo sa budeme sadisticky trápiť zlou náladou, ktorú nám táto úloha prináša.

Aj tá najviac nepríjemná úloha trvá len pár minút.
Niekedy povieme, že sme na niečom robili pol dňa, ale v skutočnosti sme na to pol dňa len mysleli, nechcelo sa nám, robili sme kadečo iné a vybavenie samotnej úlohy nám zabralo tak 15 minút. Pouvažujte teda, koľko vám daná úloha môže zabrať (prípadne koľko ste ochotný jej daný deň venovať), samozrejme, bez toho, aby ste o nej najskôr 2 hodiny hovorili, teoretizovali alebo ju inak odsúvali. Vyčleňte si na "tú hroznú" úlohu určitý presne vymedzený čas - budete pracovať efektívnejšie a ani sa nenazdáte, raz dva ju máte za sebou. 

Všetko čo robím, robím pre seba. 
Nalaďte sa na danú úlohu. Hovorí sa, že všetko robíme pre seba, tak teda: Čo vám daná úloha prinesie? Nové kontakty? Ponaučenie? Vedomosti? Skúsenosti? V skutočnosti sú to práve nekomfortné situácie, ktoré nás najviac učia a posúvajú vpred. Aj keby ste z danej úlohy mali mať iba dobrý pocit, že ju máte z krku, stále je to lepšie ako tlačiť si ju pred sebou.

Tak ako? Začínate práve aj vy pracovať na niečom, čo ste dlho odkladali?:)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára