utorok 6. novembra 2018

Aj zajtra je deň alebo keď si hovienko tlačíš pred sebou...

Ahoj decká,

obvykle ste u mňa zvyknutí na motivačné články a ja naozaj urobím všetko pre to, aby aj ten dnešný taký bol. Lenže aj my - veľkí motivátori tohto sveta (akože vtip) - máme svoje slabé miesta. Viete, čo je tým mojím? Niekedy si hrozne dlho odkladám nepríjemné veci, o ktorých viem, že ich raz aj tak budem musieť urobiť. Možno ste boli niekedy v situácii, že ste vedeli ČO treba urobiť, AKO to treba urobiť a že je lepšie urobiť to ČO NAJSKÔR, ale aj tak ste to neurobili. Možno ste na to nemali dostatok odvahy, energie, času, peňazí, dôvodov alebo sa vám skrátka nechcelo, no zrazu ste si uvedomili, že sa daná vec s vami ťahá týždne, mesiace, roky...

Foto: Ryan Holloway via Pexels

Viete, je super si veci premyslieť, trošku odložiť, dať im čas. Poznať pre a proti a nekonať unáhlene. Vedieť, že pred tým, ako sa rozhodnem alebo niečo urobím, som zvážil všetky možnosti a práve táto je tá najlepšia. Lenže. Čím dlhšie nepríjemnú úlohu odkladáme, tým viac nám preniká do života. Vlastne nám po čase ani nepríde zvláštne, že aj dnes musíme riešiť tú nepríjemnosť, ktorú sme riešili aj včera, predvčerom, pred mesiacom, pred rokom. Stane sa bežnou súčasťou nášho života. No a jedného dňa si uvedomíme, že žijeme v prostredí, stretávame sa s ľuďmi a robíme veci, ktoré nás ničia. Pritom sme tomu mohli predísť, dokonca už veľmi dávno.

Sú veci, ktoré za vás nikto iný nespraví.
Každý si je sám strojcom svojho šťastia. 
Naše životy často plynú mimo nás. Nie preto, že nevieme, čo robiť, ale preto, že to nerobíme.

Život je nevyspytateľný a raz môže prísť situácia, kedy si budeme vyčítať, že sme príliš dlhý čas venovali tlačením hovienka pred sebou namiesto toho, aby sme ho proste len odhodili nabok. (:D) Prijímať rozhodnutia, robiť hrubé čiary a páliť mosty je náročné, ale niekedy nevyhnutné. K vyčisteniu hlavy, k vyčisteniu cesty k niečomu peknému. 

Možno chcete zmeniť prácu, možno bývanie. Možno by ste radi ukončili neperspektívny vzťah, urobili hrubú čiaru za minulosťou, odstrihli sa od ľudí, čo z vás vysávajú energiu alebo sa zbavili dlhoročného zlozvyku. Po čomkoľvek túžite, choďte do toho. Teraz. Všetky pre a proti ste zvážili už miliónkrát. Aj tak raz urobíte to, k čomu vás srdce vedie. A čím skôr to urobíte, tým skôr to budete mať za sebou. A ten pocit? Ten skvelý pocit, keď si dlho odkladanú úlohu v hlave odškrtnete, tak ten rozhodne bude stáť za to! 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára