nedeľa 30. septembra 2018

Začni nový deň s dobrou náladou

Ahoj decká,

ako si to ráno v hlave nastavíme, tak sa to potom s nami nesie počas celého dňa, preto tu mám pre vás zopár trikov, ako si ráno užiť a začať deň tou "správnou nohou":)

Foto: Rawpixel via Pexels

Vstaňte skoro
Základom úspechu je stihnúť všetko, čo si medzi prebudením a odchodom z domu naplánujete. Ak je toho veľa, nebude vám stačiť 30 minút (a možno ani hodina:)). Rozvrhnite si to tak, aby ste sa neponáhľali - vyčleňte si toľko času, akoby ste ani nikam nepotrebovali ísť. Robte všetko v kľude, ALE efektívne.

Raňajky, na ktoré sa budete tešiť už večer
Obohrané, bežné raňajky, pri ktorých už ani nevnímate, že si ich chystáte a že ich jete, vymeňte za jedlo, na ktoré sa budete tešiť už pri zaspávaní. Aby ste ušetrili čas, môžete si všetko, čo sa dá, nachystať už večer. Rozhodne však popri raňajkách nerobte 5 ďalších vecí. Sadnite si za stôl alebo do postele a tých 5 minút, kým budete jesť, si vychutnajte. Ja som toto leto zvykla raz/dvakrát do týždňa raňajkovať v meste a malo to tak skvelú atmosféru, keď zavčasu ráno v kaviarni ešte nikto nebol, pečivo bolo ešte teplé a za oknami sa Bratislava zobúdzala do ďalšieho horúceho dňa...:)

Nestepujte pred šatníkom 
Oblečenie na druhý deň si môžete nachystať už večer, navyše je vďaka tomu váš výber oblečenia pestrejší ako v prípade, že túto zapeklitú úlohu riešite ráno. Ráno človek stavia na osvedčené veci, ktorými nič nepokazí, pretože čo? Nemá čas. Večer však máte času do aleluja pouvažovať, čo s čím by sa hodilo, aby to bolo pekné, pohodlné, vhodné počasiu, nápadité... Ja som si tento trik osvojila len pred pár dňami a nechápem, že mi to napadlo robiť až teraz. Viete, koľko zúfalstva si človek ráno ušetrí?:)

Nachystajte si všetky veci
Nielen oblečenie, ale zbaľte si aj tašku, notebook...

Atmosféra, akú potrebujete
Niekto ráno potrebuje ticho a pokoj, niekomu vyhovuje hlasná, energická hudba. Zariaďte si to tak, aby ste ráno mali presne takú atmosféru, akú k skvelému začiatku dňa potrebujete. 

Dobre sa vyspite
Dobre sa vyspať pre každého znamená niečo iné. Niekomu ku šťastiu stačí 5 hodín, niekomu je aj 9 málo. Prispôsobte svoj spánok tomu, koľko času na oddych potrebujete a ako zavčasu na druhý deň potrebujete vstávať. Zbavte sa zlozvykov, ktoré vám večer odsúvajú spánok.

Začnite deň aktívne
Môžete si ráno krátko zacvičiť alebo si dať seriózny tréning, ak na to máte čas/chuť. Úplne však stačí vymeniť dopravné prostriedky za nohy, ranná prechádzka vám dobre padne - najmä, ak máte sedavú prácu.

Nenechajte si pokaziť náladu
Ráno sa oveľa rýchlejšie ako v ktorejkoľvek inej časti dňa necháme "vykoľajiť", pretože máme čistú myseľ a keď nám ju niečo hneď zrána negatívne ovplyvní, poznačí nás to dvojnásobne. Ak vám niečo hneď ráno nevyjde alebo vás niečo podráždi, povedzte STOP svojim myšlienkam. Nalaďte sa na niečo pozitívne - na vytúženú dovolenku, na svoje sny, na pekný deň, ktorý vás čaká...

Radujte sa z počasia, nech je akékoľvek
Možno mi dáte za pravdu, že my Slováci by sme rečami o počasí dokázali naplniť 2 bezodné sudy. Proste ho stále riešime. Keď je teplo, je príliš teplo a chceme zimu, keď je zima, je zima a chceme jar. Na jar máme všetci alergiu a tešíme sa na leto, v lete sa všetci tešíme na jeseň a na jeseň príde to chrchlavé počasie, kedy by sme najradšej vrátili leto - najlepšie navždy. Pozrite sa ráno z okna a tešte sa na to, čo vidíte, nech už je to čokoľvek. Lebo raz bude inak a budete chcieť, aby bolo tak, ako je teraz. Nemám pravdu?

Predstavte si skvelý deň a presne taký si ho urobte
Každé ráno je novým začiatkom, kedy sa môžete pustiť do niečo veľkého, pekného, príjemného. Mať svoje sny, pracovať na nich, približovať sa bližšie k svojim cieľom. Robiť to, čo vás baví, stretávať sa s ľuďmi, ktorých máte radi... Predstavte si dokonalý deň a urobte všetko pre to, aby taký bol. 

Verím, že vďaka týmto tipom začnete nový deň s dobrou náladou a dostatkom energie pre všetko, čo vás čaká:) Majte sa krásne, vaša I.

1 komentár: