streda 19. septembra 2018

10 vecí, ktoré ma naučili blogy/vlogy

Ahoj decká, 

neviem, ako to máte vy, ale u mňa vlogy celkom nahradili televízor (možno preto, že už 8 rokov žiadny nemám:)). Blogy pozerám o čosi menej ako kedysi, ale keď som chodila na vysokú, nenechala som si ujsť žiadny článok svojich obľúbených blogeriek. Aj keď sa na adresu sociálnych sietí hovorí veľa zlého, dnešný článok bude o pozitívach. Čo vám dalo sledovanie blogov/vlogov? Mne toto:

Foto: Lisa Fotios via Pexels

1. Pestrejší jedálniček
Mnohé potraviny som pred pár rokmi nepoznala alebo by mi nenapadlo si ich kúpiť, resp. som netušila, ako/s čím by som ich tak mohla jesť. Teraz mám pocit, že sa dá jesť pomaly všetko so všetkým a najmä som sa naučila chutne pripravovať a kombinovať suroviny, ktoré samé o sebe nechutia nijako výnimočne. Mojím obľúbeným jedlom dňa sú raňajky a vďaka inšpirácii z internetu sa na nich viem fakt vyblázniť:) 

2. Nie som v tom sama
Často si nesieme ten svoj "batôžtek nešťastia" a neuvedomujeme si, že zlé dni, situácie, skúsenosti... sú súčasťou života každého z nás. Niekedy týždne, mesiace či roky zápasíme s nejakým problémom/pocitom/zlozvykom a zrazu na internete nájdeme niekoho, kto hovorí presne o ňom. Rovnaké pokusy, rovnaké zlyhania, rovnaké trápenia... Z nejakého dôvodu sa cítime lepšie, lebo na svete je niekto, kto nám rozumie. 

3. Čo vyhovuje iným, mne nemusí
Aj keď nepatrím úplne do kategórie ľudí, ktorí sa nechávajú ovplyvňovať trendmi a reklamami, nebudem sa tváriť, že som nikdy nevyskúšala nič, čo som videla u niekoho vo videu alebo na blogu. Vďaka tomu viem, že každý z nás je originál a aj keď máme na internete "tony" inšpirácie, napokon si aj tak sami musíme nájsť to, čo nám vyhovuje - v kozmetike, obliekaní, stravovaní... 

4. Život sa dá vyplniť aj iným ako povinnosťami
Kedysi som mala veľký problém oddychovať, urobiť si radosť, nič nerobiť, dopriať si bez výčitiek - skrátka, príliš som sa orientovala na povinnosti a na to, čo som si myslela, že moje okolie odo mňa očakáva. Teraz si viem život viacej užívať, pretože blogy/vlogy mi ukázali kvantum možností, ako inak sa dá žiť život, ak ho človek nechce stráviť iba tým, čo "musí". 

5. Už viem, čo mám rada na iných ľuďoch
Je to prirodzenosť. Keď sa neštylizujú do žiadnej pózy a sú tým, kým sú. 

6. Menej je viac
A platí to vo všetkom - v obliekaní, mejkape, interiérových dekoráciách, v správaní...

7. Môžem si vyberať, čím sa obklopím
Dnes je na internete toľko blogov a vlogov, pričom mnohé menej populárne majú pre mňa zaujímavejšie obsahy ako tie, ktoré majú desiatky tisíc followerov. Kedysi som sledovala ľudí, ktorých sledovať bolo "in", teraz sledujem ľudí, ktorí ma bavia. 

8. Tipy, triky, zlepšováky
Uf, ani neviem spočítať, koľko som ich z blogov/vlogov "obkukala":) Kozmetických, kuchynských, módnych... Mnohé zlepšováky sú tak triviálne, ale človeku by nenapadli, ak by ich predtým niekde nevidel.

9. Nebojím sa ísť s kožou na trh
Kedysi som svoj blog držala v tajnosti, lebo som sa bála, čo by naň povedali iní, ale teraz už viem, že NEJAKÁ spätná väzba je vždy lepšia ako ŽIADNA a že každá spätná väzba ma niekam posunie. Zároveň som sa naučila, že aj keby som pre to urobila všetko na svete, nikdy sa nebudem páčiť každému a tak to proste je, s tým nič neurobím. 

10. Naučila som sa lepšie zvládať negatívne pocity a ťažšie situácie
Keď vidím, ako niektorí ľudia berú veci s ľahkosťou, motivuje to aj mňa veci príliš neprežívať, neriešiť, nehrotiť. Nie vždy sa to dá, ale vidím v tejto oblasti u seba veľký posun, ako sa viem cez niektoré situácie preniesť, hodiť ich za hlavu.

P. S.: Ak ma ešte nesledujete na Instagrame, môžete to napraviť TU.

Pohodový deň Vám prajem:)

6 komentárov:

 1. Tých tipov a trikov mám tiež habadej. Myslím, že byť súčasťou komunity blogerov a sledovať blogy je super. Inak v poslednom čase som tiež prešla na sledovanie youtuberov. Dokonca ich sledujem viac ako filmy či seriály. Telku tiež nesledujem, nemá to pre mňa žiaden význam, nechodí tam nič poriadne a ak chodí tak do toho dajú toľko reklám, že to skrátka vidieť nechcem. Inak nejaký článok o tvojich obľúbených youtuberoch by sa hodil.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Jani, ďakujem, príspevok so zhrnutím obľúbených blogerov, vlogerov, instagramerov mám na "to do" liste, ešte neviem, či to postnem sem alebo na insta do storiek, ale je to v pláne:)

   Odstrániť
 2. Super článok, pekne si to zhrnula :). Ja mám problém asi najviac s tou deviatkou, okrem osôbok, ktoré som spoznala práve vďaka blogu, o mojom blogu nikto nevie. Ani kamarátka, ani sestra, proste nik :D. Som tajnostkár :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Juli:) Noo, ak Ti to takto vyhovuje, je to úplne v poriadku:) Ja som svoj blog tajila roky, ale po čase sa veľa vecí zmenilo a... Asi o tom napíšem samostatný článok, lebo je to na dlhšie:) Rada som Ťa opäť "videla", pekný deň Ti prajem:)

   Odstrániť
 3. Hezký článek :-) máme nějaké body podobné, akorát mě to nenaučily blogy.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť