piatok 24. augusta 2018

Ako prekonať zlú náladu

Ahoj decká, 

zlá nálada je super, ak píšete depresívne pesničky, ale inak vám je celkom nanič, tak ako s ňou zatočiť? Tu je mojich 10 tipov:)

Foto: Pixaby via Pexels

Šport
Možno sa vám zdá, že nemáte na nič chuť a energiu, ale opak je pravdou. Negatívne emócie (smútok, hnev, pocit krivdy, bezmocnosti...) nás hecujú k lepším výkonom, navyše fyzická aktivita prispieva k uvoľňovaniu endorfínov, no a endorfíny sú čo? Hormóny šťastia:) Tak teda hor sa do joggingovej súpravy, plaviek, dresu..., dobrá nálada je na dosah:)

Umenie
Mnohé umelecké veľdiela vznikli rukami človeka, ktorý nemal ľahký život, mal zlé obdobie, mal zlý deň. Picasso z teba možno nebude, ale kreatívna činnosť ti zamestná mozog aj ruky, na nič negatívne ti v hlave priestor nezostane. Namaľuj si obraz, niečo si uši, choď von fotiť alebo si zájdi na výstavu do galérie. 

Nekonečné to do listy
Moja najobľúbenejšia činnosť:) Uvažovaním nad tým, čo by si chcel dosiahnuť, kým by si chcel byť, čo by si chcel zažiť a kam by si chcel ísť, si navodíš pekné myšlienky a tým aj dobrú náladu. Zapísaním každého sna mu dávaš hmotnejšiu podobu, priťahuješ ho do reality a vieš čo? Jedného dňa sa ti naozaj splní!

Dobré jedlo
A je úplne jedno, čo si pod dobrým jedlom predstavuješ. Niekomu zdvihne náladu sladký koláčik, niekomu fastfood, niekomu šalát z bio zeleniny. Tak či onak, bon appetite:)

Príroda
Ideálne taká, kde je viac zelene ako ľudí. Kde je ticho. To mozog prevŕtavajúce ticho. To ticho, keď ho je tak veľa, že každý tvoj krok je počuť na míle ďaleko. 

Pár přátel stačí mít
Presne tých pár, ktorých vieš spočítať na prstoch jednej ruky a ktorí ti pripomenú, že mať zlú náladu bol naozaj hlúpy nápad. 

Dovolenka
Dovolenka a.k.a. leukoplast na 9 písmen rieši každý problém. Neveríš? Ver mi. Už pri otváraní Googlu sa ti zrýchli tep. Európa? Ázia? Austrália? Je to len na tebe:)

Motivačná literatúra
Ak navyše trafíš takú, ktorá je zameraná na pôvodcu tvojej zlej nálady, máš vyhraté. Knižka ti pomôže pozrieť sa na svoje problémy a "problémy" očami iného človeka, poskytne ti jednoduché a racionálne vysvetlenie zložitých súvislostí a pocit, že "v tom" nie si sám. Predovšetkým ťa však motivuje pozerať sa na veci inak, robiť ich inak a myslieť inak, čo je skvelý predpoklad pre zvládnutie aj tej najhoršej nálady. 

Upratovanie
Možno zvláštny spôsob, ale akoby sa so všetkým prachom, šmuhami, fľakmi a baktériami stierala aj tá zlá nálada...:) 

Dobrý film a k nemu gýč 
Lebo môže byť niečo lepšie ako pozrieť si desiatykrát obľúbený film, keď vonku prší a ty si s kakaom po uši zabalená v deke? Sviečky na parapete sú, samozrejme, MUST HAVE:)

Majte krásny víkend:)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára