sobota 28. júla 2018

It´s Vitaboxtime!

Ahoj decká,

z času na čas sa ma niekto pýta na Vitabox - ako funguje, či mi jedlo chutí, či mi stačí a pod., tak som sa rozhodla napísať vám na túto tému samostatný článok.

Foto: Trang Doan via Pexels

Na úvod krátke intro, čo to ten Vitabox vlastne je. Ide o službu (www.vitabox.sk), kde si objednáte jedlo (vybraný chod, viac chodov alebo jedlo na celý deň) a toto jedlo si buď vyzdvihnete alebo vám bude doručené na vami zvolenú adresu. Služba funguje v 17 mestách v SR a ich okolí.

Vitabox som si v minulosti raz alebo 2x objednala na jeden deň, keď sa mi nechcelo variť, teraz si ho objednávam pravidelne po tom, ako mi zistili anémiu. Najskôr som si objednávala iba obedy, lebo s nimi som mávala najväčší problém - nechcelo sa mi variť, vymýšľať jedlá, chodiť na veľké nákupy, jedlo krabičkovať, prenášať krabičky z domu do práce, z práce domov... Neskôr som prešla na office menu - zahŕňa desiatu, obed a olovrant. 

Mne sa na Vitaboxe páči v prvom rade to, že takýto spôsob stravovania je maximálne pohodlný a bez starostí. Jedlo si objednáte napr. na celý týždeň a celý týždeň nič okolo jedla neriešite. Nemusíte variť, prenášať krabičky, vymýšľať recepty, chodiť do obchodu... Zároveň sa vám nestane, že si hladní zo zúfalstva kúpite a zjete hlúposť. 

Druhou obrovskou výhodou je pestrosť stravy. Jedlá, ktoré mi chodia vo Vitaboxe, by mi v živote nenapadlo si urobiť a síce toto prídavné meno nerada počujem a používam sú zdravé. Doobeda veľa ovocia, poobede veľa zeleniny. K obedu je takmer vždy zeleninový šalát. Kedysi som mäso nejedávala takmer vôbec, teraz ho mám niekoľkokrát do týždňa. Kedysi som jedávala hlavne cestoviny, teraz ich mám tak 2x za mesiac:D Skrátka, môj jedálniček sa obrátil naruby, ale čo je dôležité - cítim sa vďaka tomu lepšie. 

Jedlá mi väčšinou chutia, občas sa nájde nejaké korenie alebo iná ingrediencia, ktorú neľúbim alebo mi prekáža (rukola, zeler, rozmarín...), vtedy ju buď dávam bokom alebo sa premôžem. Ono buď to dané jedlo zjete alebo budete hladní, takže väčšinou volím prvú možnosť. Asi len 2x sa mi stalo, že som niečo nedokázala zjesť - to, s čím bojujem, sú najmä polievky. Nie preto, že by neboli dobré, len ja som fajnovka:D

Porcie sú podľa môjho názoru dostatočne veľké, ale to hovorím ja, čo nie som veľký jedák. Myslím si však, že aj ľudia zvyknutí na väčšie porcie po čase zistia, že im ku šťastiu stačí menej jedla, len to chce pár dní, kým si na to zvykne žalúdok.

Jednotlivé jedlá vám prídu pekne zabalené - každé v samostatnej krabičke s označením jedla a ingrediencií. Objednávka na určitý deň sa dá urobiť do 20:00 predchádzajúceho dňa. Z doručeného balíčka jedál sa ako prvé je obed, t. j. ak máte vybraté menu obsahujúce aj raňajky a desiatu, tieto sa jedia až ďalší deň. Jedlo sa doručuje medzi 9:00 a 13:00. Jedálny lístok na celý týždeň je zverejnený na internete. Počas víkendu sa rozvoz nerobí.

Práve v deň, keď dopisujem tento článok, som sa o krabičkovej strave rozprávala s kamoškou, ktorá si ju objednáva od inej spoločnosti. Na trhu je určite viacero možností, ako si stravu tohto typu zabezpečiť, je len na vás, čo vám vyhovuje. Mne sa momentálne takýto spôsob stravovania veľmi pozdáva a ak máte podobný problém ako ja (nezáľuba vo varení, nedostatok inšpirácie, jednotvárnosť stravy a pod.), takúto cestu vám rozhodne odporúčam.

...dúfam, že článok pomohol, majte sa krásne,

Vaša I.

1 komentár:

  1. O tejto možnosti počujem prvýkrát a teraz som aj zistila, že rozvoz funguje aj v mojom meste. Takže hádam raz, keď budem mať veľa peňazí na zvyš, vyskúšam to :D

    THE EFFLORESCENCE GIRL

    OdpovedaťOdstrániť