štvrtok 26. júla 2018

7 dôvodov, prečo si unavený zo života

Ahoj decká, 

z času na čas každého človeka chytí apatia voči všetkému - záľubám, práci, ľuďom, vlastne by sme najradšej nerobili nič, ale ani to nás už nebaví. Vyčíhala som, čo je za tým a ako to zmeniť. Prečítaš si?:)

Foto: Burst via Pexels

1. Stereotyp everywhere
Ráno budík, do práce, z práce domov, telka, spať a ďalší deň opäť a ďalší deň opäť. Takto sa fungovať nedá, človek potrebuje oživenie, rozptýlenie, zmenu - nielen raz za čas, ale každý jeden deň. Urob každý deň niečo, aby za to stál. Vyskúšaj inú cestu z práce, namiesto autom choď pešo, zastav sa na koláčik v tej peknej kaviarni, ktorú vždy iba obchádzaš, sadni si na pol hoďku k jazeru, čo máš po ceste alebo si dohodni neplánované stretko s niekým, kto ti cestou ako prvý napadne. 

2. Sedavá práca, žiadny pohyb
Celý deň sedíš v kancli a po príchode domov si zase sadneš. A sedíš dovtedy, kým nepríde čas si ísť ľahnúť. Nuž, aj keď prvý krok býva ťažký, ak sa raz začneš hýbať, nejaký čas ti to vydrží. Zistíš, že viac pohybu = dobrý pocit = viac radosti zo života. Nemusíš to preháňať, stačí dva - tri krát do týždňa dlhšia prechádzka, ísť si zabehať, zaplávať... Výťah vymeň za schody a auto za nohy. 

3. Open space, networking, multitasking...
Ak pracuješ v rušnom prostredí a ťažko sa sústredíš, lebo tu zvoní mobil, tam sa dvaja rozprávajú, vedľa niekto telefonuje a ty si už piaty krát za päť minút stratil myšlienku, potom to posledné, čo potrebuješ, je vystavovať sa hektickému prostrediu aj mimo práce. Zahoď mobil, nepúšťaj telku, zabudni na TO DO listy, urob si každý deň chvíľu pre seba. Ráno alebo večer - čítaj si knižku, choď sa prejsť, zacvič si, ale nedovoľ, aby ťa pri tom niečo rušilo. 

4. Vepřo knedlo zelo a pak ještě dortík
Veľký obed = veľká únava zaručená. A celkovo to, čo jeme, má veľký vplyv na to, ako sa cítime. Skúsme sa zamyslieť, či nevieme jesť ľahšie jedlá, menšie porcie, menej sladkého... Ja osobne mám problém najmä s tým posledným :) 

5. Vzťahy
Aaaaaasi sa nemusím rozpisovať o tom, ako nás niektorí ľudia vedia "vysať". Môžeme ich volať vysávače:) Zvláštne, že zatiaľ čo nám energiu vysávajú, pre niekoho iného sú zase dobíjači... Takže nebuďme na nich zlí, len sa okolo nich príliš nemotajme. 

6. Veci
Dnes je tak jednoduché ísť do obchodu, niečo si kúpiť, zajtra znova, pozajtra znova... Píšem to, akoby som zažila časy minulé, kedy sa v obchodoch stálo v radoch, ale nie, tento obraz mám v hlave iba z počutia. Každopádne žijeme v dobe VEĽA. Všade je veľa všetkého. A nás to láka. Ale v skutočnosti je len málo toho, čo potrebujeme NAOZAJ. Tak sa nezahlcujme. Vecami, ktoré nepotrebujeme. Nechajme priestor okolo nás dýchať, nech môžeme dýchať aj my. 

7. Porovnávanie sa
Toto je už taká podvedomá vec. Alebo neviem, ako sa to povie, keď človek niečo robí bez toho, aby vedel, že to robí. Skrátka MY VŠETCI sa porovnávame. Otázka je, či sa porovnávame so správnym človekom. Ak sa porovnávaš so svojou minulosťou, je to v poriadku. Ak sa porovnávaš s inými, prestaň s tým. 

Prajem vám ešte krásny večer...:)

2 komentáre:

  1. Presne stereotyp veľmi vyčerpáva. A nedostatok pohybu alebo žiaden pohyb takisto. Tie IT technológie sú tiež taký žráč času, pracujem s nimi celý deň a som potom neskutočne vyčerpaná.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Máš úplnú pravdu. Všetky spomínané veci som už dávnejšie zmenila a môj život sa, zázračne, zmenil tiež :)

    THE EFFLORESCENCE GIRL

    OdpovedaťOdstrániť