pondelok 19. februára 2018

Dovolenka snov: Plavba luxusnou loďou Emiráty + Omán

Krásny podvečer decká, 

dnes tu mám posledný (?) zo série článkov o našej januárovej dovolenke a porozprávam vám viac o tom, ako to vyzeralo na lodi, ako sme trávili čas, ak sme zrovna nevýletovali a ako je vlastne taká obrovská loď zorganizovaná, pretože na to som ja bola pred dovolenkou najviac zvedavá:) Naša loď mala skoro toľko pasažierov, ako má moje rodné mesto obyvateľov, teda som si nevedela predstaviť, čo všetci tí ľudia celý deň na lodi robia, ako sa také masy organizujú a ako sa vôbec na loď zmestia. Predstavovala som si to tak, že na raňajkách, na obede aj na večeri a pri bazénoch bude vždy "tlačenka" a na vstupných kontrolách - ktoré sme museli podstúpiť vždy pri odchode z lode a pri návrate na loď - strávime večnosť. Takto to ale vôbec nebolo!:) Takmer 4 400 ľudí sa na lodi "celkom stratilo", takže sme si vždy v pohode našli miesto v jedálni, pri bazénoch, v divadle, v bare... a kontrolami sme väčšinou prešli do minúty, do dvoch. Veľkým šetričom času bolo, že sme so sebou nenosili pasy, pretože tie nám na začiatku plavby odobrala lodná spoločnosť a vždy pri vstupe na pevninu nám ich na opečiatkovanie dávala ona, teda my sme sa touto vecou vôbec nemuseli zaoberať a prechádzali sme len fyzickými kontrolami. 

Na lodi bol zabezpečený celodenný program, takže kto zrovna nebol na výlete mimo lode, od nudy rozhodne neumrel:) Informácie o programe na celý deň sme dostávali večer vopred v lodných novinách, ktoré nám room service nosil na kajutu. My sme na lodi väčšinu času trávili pri bazénoch, pretože asi to našinec uprostred zimy potrebuje - ohriať sa na slnku:) Stravovanie bolo od 05:00 až do 02:00 riešené formou švédskych stolov, kde ste našli bohatý výber jedál z celého sveta, ale na večeru ste si mohli vybrať, či zamierite k týmto švédskym stolom alebo do "lepšej" reštaurácie, kde sa vyžadoval dress code. My sme zo 3x boli na večeri aj v tejto reštike, ale nechutilo nám tu tak, ako na švédskych stoloch a vlastne jediné, čo na tejto večeri stálo za reč, bol náš čašník:D Ja som tu prvýkrát v živote jedla chobotnicu, tak si môžem urobiť čiarku, že som prekonala ďalšiu zo svojich 2162354 životných tráum:D 

Inak loď bola prekrásna!! Každé poschodie, každá miestnosť bola zariadená v inom štýle. Nafotené mám snáď všetky sochy a obrazy, ktoré som na lodi našla (nebojte sa, sem vám dám len výber:)) Keď som niekomu ukazovala fotky z dovolenky, každý sa čudoval, prečo si stále fotím nohy, ale ja som si fotila podlahy!!:D Samostatnou kapitolou bolo schodište zo Swarovski krištáľov, to bol nonsens, dám vám ho aj dolu do fotiek. Počas dňa to najviac žilo na vrchných otvorených palubách, kde sa ľudia opaľovali, plávali, jedli a animátori tu zabezpečovali rôzne tanečné kurzy a súťaže, večer sa centrum diania presunulo aj na nižšie poschodia. Najnižšie podlažia pod vodou boli vyhradené pre personál, prvé 3 podlažia nad hladinou tvorili bary so živou hudbou, reštaurácie, divadlo, obchody a ďalšie chuťovky ako kasíno, F1 simulátor, bowling, fotoateliér, kaderníctvo a pod., potom niekoľko poschodí boli čisto len kajuty a najvyššie 3 poschodia tvorili športoviská - ihriská, kurty, minigolf, fitko, bazény, vírivky, masáže, kúpele, sauny, bola tu tá reštika so švédskymi stolmi a bary. ...a prekrásny výhľad:) V Dubaji a Abu Dhabi sme sa opaľovali s mrakodrapmi na horizonte, v Muscate a Khasabe zas v objatí krásnych fjordov:) 

Veľkú zásluhu na našej ťažkej pohode mal personál, ktorý bol  na lodi bezkonkurenčný!! Zamestnanci boli priateľskí, milí a ochotní, radi prehodili pár slov alebo sa aspoň usmiali a pozdravili, keď sa nám stretli pohľady. No a keďže loď patrila talianskej spoločnosti a pracovalo tu veľa Talianov, viete si predstaviť tú starostlivosť, keď talianskym povahám so slabosťou pre čokoľvek opačného pohlavia záleží na tom, aby ste sa mali dobre:) Mimo lode nás na výletoch sprevádzali sprievodcovia, ktorí boli obyvateľmi priamo daného mesta, teda ich výklad mal úplne iný rozmer, ako keď vám sprievodca z jednej krajiny rozpráva o celkom inej krajine. Taktiež dievčatá, s ktorými som túto plavbu absolvovala - aj keď sme sa pred odletom takmer nepoznali - boli skvelými parťáčkami a rozhodne aj ony majú veľký podiel na mojich pekných spomienkach:) Som fakticky náročný človek a na všetkom dokážem nájsť chybu, ale táto dovolenka bola proste skvelá!

Niekedy by som vám rada spísala ešte článok o tom, čo je dobré vedieť, ak sa človek chystá na dovolenku na loď, pretože aj ja som pred dovčou hľadala takéto info a v nejakej ucelenej podobe som ich na nete nenašla. No a stále čakám na fotky od známej, tak možno dodatočne vám ešte pár hodím na blog, keď sa ku mne dostanú. Teraz sa však už poďme pozrieť na loď!:)


 

Boli ste už/išli by ste na plavbu loďou?
Ako sa vám páčilo, kde ste boli alebo kam by ste chceli ísť? 

Ak by ste si chceli pozrieť fotky alebo prečítať o našich výletoch mimo lode, články nájdete tu:

Majte krásny zvyšok dňa!

2 komentáre:

  1. to musel byť brutálny zážitok, na kolko takáto dovolenka vyjde eur? toto raz musím zažiť :))

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Deni, určite odporúčam, aj ja sa ešte chystám:) Ceny sú rôzne - závisia od lokality, od cestovky, od času, kedy si dovču kupuješ a tiež od triedy, za akú si ochotná si zaplatiť, od toho sa potom odvíja štandard kajuty aj služieb. Budem o tom ešte písať článok, ale teda konkrétne táto dovča vyšla na 1 400.

      Odstrániť