pondelok 22. januára 2018

☀ Dubai & Abu Dhabi ☀

Ahoj decká,

tak veľmi som sa tešila na napísanie tohto článku, že zrazu neviem, kde začať:D Som tak šťastná, vďačná, oddýchnutá, spokojná a plná energie, všetko tak super klaplo! Len krátko pre tých, ktorí nečítali moje predchádzajúce články - 4 baby sme sa vybrali na plavbu loďou po Emirátoch a Ománe. Prespávali sme na lodi, cez deň sme výletovali alebo oddychovali na lodi a v noci sme sa plavili. Svoje dovolenkové rozprávanie Vám rozdelím do viacerých článkov, v tom dnešnom sa pozrieme do Dubaja a Abu Dhabi:)

V Dubaji sme strávili 2 dni, v Abu Dhabi deň. Betón ako betón, ale v Dubaji ho je viac! Už z prístavu sme obe mestá mali ako na dlani, čo je vtipné, keď si zoberiem, že mi stačí postaviť sa na okraj mesta, urobiť si fotku a hneď mám na nej väčšinu chronicky známych budov. Inak myslela som si, že v Dubaji sa mi bude zastavovať rozum, pretože veľa článkov na internete opisuje toto mesto cez rôzne šialenstvá, rekordy, rarity a pod., ale môj mozog vyradil z prevádzky už vodopád v letiskovej hale. Zo všetkého, čo sme v Dubaji videli, sa mi najviac páčila Dubai Marina, fontány v Dubai Mall a nočný výhľad z Burj Khalifa, najvyššej budovy sveta, to bola fakt pecka!:) Naopak, na internete ospevované akvárko v Dubai Mall nebolo až také skvelé, oveľa krajšie sme videli minulý rok v Monacu. Na margo Burj Khalifa ešte taká pikoška - na svete existujú ešte 2 stavby, ktoré sú vyššie, ale nie sú klasifikované ako budovy. Si vedel?:) Ja nie. Jedna je tiež v Abu Dhabi, druhá v Saudskej Arábii. 

V Abu Dhabi sme sa hneď ráno zastavili na obrovskom trhu so zeleninou, ovocím a ďatlami na trilión spôsobov, čo je miestna špecialita. Poviete si, čo už je len na takom trhu zaujímavé? Všetky tieto mestá ako Abu Dhabi, Dubaj a spol. boli vybudované v púšti a nedokážu nič dopestovať, teda všetko (všetko!!) dovážajú. V prístave, kde sme kotvili aj my, sa zelenina a ovocie vyložia a putujú hneď na tento trh, odkiaľ sa ďalej distribuujú do obchodov. Nie tento trh bol najväčším hajlajtom, len som si pri tom uvedomila, aké jednoduché je u nás odtrhnúť si jablko v záhrade zo stromu či nabrať si vodu do pohára priamo z vodovodu. #dievcazpetrzalky

Samozrejme, najväčší zážitok v Abu Dhabi bola pre mňa návšteva Etihad Towers, kde sa natáčalo moje obľúbené Fast and Furious:D ...vieš, tá scéna, keď prišiel Jason Statham a Vin Diesel s Paulom Walkerom preleteli autom cez 3 mrakodrapy:D Tak sme v jednom z týchto mrakodrapov na 74. poschodí posedeli, dali si kávu, čaj, koláčik, pokochali sa výhľadom a bolo to strašne super:) Boli sme sa pozrieť aj na Sheikh Zayed Grand Mosque, čo je najväčšia mešita v krajine a tretia najväčšia mešita na svete. Veľmi som sa na ňu tešila, lebo na fotkách vyzerá úžasne a aj naozaj taká bola:)

Počasie sme mali perfektné, dokonca ani tá klíma, na ktorú upozorňujú mnohé články o Emirátoch, nebola taká hrozná - s výnimkou tej v lietadle, tá bola priam príšerná:D Teda ale naozaj si neviem predstaviť fungovať v Emirátoch cez leto, teraz sme mali 24 stupňov, čo bolo pocitovo okolo 30 a aj večer sa teplota držala okolo 20tky. #concretejungle

Na záver vám prinášam pár fotočiek a hlásim sa čoskoro s ďalším dovolenkovým článkom. Pozdravujem Vás, majte ešte pekný dník:)

= DUBAJ =
  


= ABU DHABI =
4 komentáre:

  1. Wow vyzerá to tam super, musela to byť skvelá dovolenka. Tú scénu z Fast and Furious mám tiež veľmi rada. Celkovo sú tie filmy skvelé, videla som všetky.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Vyzerá to prenadherne a dovolenka v Dubaji ma láka čoraz viac :)

    OdpovedaťOdstrániť