utorok 5. decembra 2017

Uzavreli sme zoznam výletov | Dovolenka Emiráty + Omán


Krásne ránko decká, 

konečne Vám môžem napísať článok o tom, čo všetko nás čaká počas dovolenky v Spojených arabských emirátoch a Ománe, pretože do dnešného dňa som to ešte ani ja na 100 % nevedela :) Predbežný zoznam výletov sme si s babami dali dokopy už na začiatku júla, no chceli sme si ešte čo to pogúgliť, pozrieť si nejaké tipy a referencie, čo sa oplatí vidieť a kam rozhodne treba ísť, preto sme cestovnej kancelárii zaslali definitívny zoznam výletov až teraz, začiatkom decembra. Veľmi sa teším, že aj keď ideme na tento trip štyri, nemali sme problém sa dohodnúť a zladiť si preferencie. Nie je totiž asi nič horšie, ako keď ide na dovolenku jeden, ktorý nechce robiť nič a druhý, ktorý chce vidieť všetko. Alebo jeden, ktorý nemá budget a druhý, ktorý má budget za troch. Myslím si, že sme výlety skombinovali perfektne, pretože nás čakajú rôznorodé atrakcie - voda aj súš, betónové džungle aj príroda. Čaká nás 7-dňová plavba loďou, počas ktorej budeme každý deň kotviť v inom prístave a toto všetko (dúfam!!:)) uvidíme:

Dubaj

Burj Al Arab (hotel v tvare plachetnice, neoficiálne jediný 7-hviezdičkový hotel na svete), Palm Jumeirah (umelo vytvorené ostrovy v tvare palmy), Hotel Atlantis The Palm, Dubai Marina (prístav a mesto na vode), Sheikh Zayed Road (najdlhšia cesta v Emirátoch), Souk Al Bahar (shopping - trhy), Lake Burj (mestské jazero).

Abu Dhabi

Corniche Road (cesta popri mestskej pláži), Etihad Towers (5 mrakodrapov postavených v roku 2011, natáčalo sa tu Rýchlo a zbesilo a my si tu dáme coffee and cake na 74. poschodííííí:)), Sheikh Zayed Grand Mosque (veľká biela mešita, tretia najväčšia na svete, VÁŽNE KRÁSNA), Heritage Village (dedinka/múzeum pôvodného tradičného života), jazda púšťou na štvorkolkách, návšteva domorodcov.

Sir Bani Yas

Jediné miesto, ktoré sme si nechali celkom otvorené a nebookovali sme si na tento deň žiadne výlety. Dostali sme niekoľko referencií, že na tomto ostrove sú krásne pláže s možnosťou kúpania, šnorchlovania, surfovania, kajakovania, paddle boardingu či mats floatingu, takže prevažnú časť dňa strávime s veľkou pravdepodobnosťou na nich:) Taktiež je možnosť urobiť si tu pešiu túru alebo túru na bicykloch. 

Jeden deň na mori

Medzi Sir Bani Yas a ďalšou zastávkou nás čaká dlhšia cesta, preto 2 noci a jeden celý deň strávime na lodi. Myslím si však, že tento deň nebude o nič horší ako ostatné, keďže na výletných lodiach sa nachádzajú bazény, fitnesscentrá, ihriská, kúpele, masážne salóny, sauny, kino, divadlo, obchody, reštaurácie, bary, kasína, simulátor F1, beauty salóny a organizujú sa tu rôzne súťaže, kurzy a tréningy. Ako to bude vyzerať na našej lodi, si môžete pozrieť v tomto videjku

Muscat

V prístave nás vyzdvihnú džípy a vydáme sa do prírody, kde nás budú čakať jazerá. Dvojhodinová cesta k jazerám je na internete opisovaná takými superlatívmi, že som na ňu veľmi zvedavá - má viesť okolo prekrásnych skál a vodných plôch, skrátka totálny kontrast v porovnaní s prvými 2 dňami nášho výletu. V jazerách sa budeme môcť okúpať a bude sa tu konať piknik.

Khasab

Pôvodne sme mali navštíviť Khor Al Fakkan, ale cestovka nám ho vymenila za Khasab, čo nám vôbec nevadilo, dokonca nám to možno padlo aj vhod, keďže na Khor Al Fakkane vraj turisti nie sú veľmi vítaní. V Khasabe absolvujeme plavbu loďkou okolo fjordov, kde by sme mali vidieť aj delfíny a navštívime Telegraph Island.

Dubaj

Posledný deň budeme opäť v Dubaji. Pozrieme si všetko to, čo nestihneme počas prvého dňa plus navštívime Burj Khalifa, najvyššiu budovu sveta, kde budeme mať zo 124. poschodia 360-stupňový výhľad na nočný Dubaj. Po tejto vyhliadke nás čaká návšteva akvária. Potom smer posteľ a ráno let domov. 

Tak čo poviete na náš výber výletov? Samozrejme, chápem, ak Vás dovolenky tohto typu nelákajú, už som nie raz počula niečo ako "tak toto by boli tie posledné miesta, kam by som chcel/chcela ísť". Ja som však po návšteve tejto časti sveta - predovšetkým Dubaja a Abu Dhabi - už pár rokov túžila a celkovo bude táto dovolenka pre mňa iná ako všetky doterajšie. Po prvýkrát budem cestovať mimo EÚ, po prvýkrát uvidím kultúru celkom odlišnú od tej našej, po prvýkrát navštívim púšť a vlastne celá táto dovča bude asi popretkávaná nejakými "tenkrát poprvé":D

Ak ste už boli na miestach, kam sa aj my chystáme, budem rada, ak mi napíšete nejaké tipy, čo by sme mali vidieť alebo naopak, kam sa rozhodne neoplatí ísť. A Vy ostatní mi aspoň napíšte, aké sú Vaše najbližšie cestovateľské vyhliadky alebo najväčšie cestovateľské sny:) 

Prajem Vám krásny a pohodový deň...:)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára