pondelok 11. decembra 2017

∿∿ Môj rok 2oI7 ∿∿

Ahoj decká,

tiež pomaly začínate rekapitulovať rok 2017, aby ste mohli odštartovať ten ďalší s novými snami, novými cieľmi a predsavzatiami? Ja som si pred pár dňami spisovala svoje plány a ciele na rok 2018 a popri tom som spomínala na to, čo mi priniesol práve končiaci sa rok, tak sa na to poďme pozrieť:)

Cestovanie


Rok 2017 som odštartovala na Francúzskej riviére. Bola to prvá dovolenka, ktorú som si po roku a pol zobrala v novej práci, takže som ju už naozaj potrebovala. S kamoškou sme navštívili Nice, Menton, Grasse, silvestrovali sme v Cannes a Nový rok sme strávili v Monaku. Bolo zaujímavé zažiť vianočnú/novoročnú atmosféru v počasí, aké my mávame na prelome jari a leta. Dovča mi ubehla strašne rýchlo a mala som pocit, že som toho zase až tak veľa nevidela/nezažila, preto som si hneď po návrate domov objednala ďalšiu dovolenku.

V júni som teda išla do Barcelony. S cestovkou, ale sama. A práve vďaka tomu som spoznala kopec nových ľudí a aj moje parťáčky, s ktorými sa o pár dní chystám do Dubaja. Barcelona je prekrásne mesto, v ktorom by človek mohol oči nechať. Štandardne necítim potrebu ísť na jedno miesto 2 krát, ale Barcelonu by som si rada v budúcnosti zopakovala. Pár mojich obľúbených maliarov tu má galérie, ktoré som si nestihla pozrieť a ani na pár chronicky známych atrakcií/pamiatok nám nezostal čas. Uvažujem, či je Barcelona u mňa v rebríčku pekných miest vyššie ako Paríž, ale vlastne neviem, nad čím rozmýšľam - rozhodne je!:)

Pôvodne som na rok 2017 mala naplánované Grécko, veľmi túžim navštíviť ostrov Santorini, čo mi napokon nevyšlo, ale vyšli mi 2 iné destinácie a aj za tie som rada. Aktuálne už vo veľkom riešim plavbu po Arabskom zálive, na ktorú sa chystám v januári. Verím teda, že to bude dostatočná náplasť za Grécko a že mi aj to Santorini niekedy v budúcnosti vyjde:)


Moja tvorba


V marci tohto roka som prekonala jedno z psychicky najnáročnejších období môjho života - napíšem Vám o ňom neskôr. Potrebovala som si teda nájsť niečo, čo by mi zamestnalo hlavu, dobilo energiu a zaplnilo všedné dni radosťou. Prihlásila som sa na 5-týždňový kurz maľovania a aj keď mojím cieľom bolo si iba oddýchnuť, vďaka tomuto kurzu môj život nabral celkom nový rozmer. Maľovanie ma veľmi chytilo, pomáhalo mi odrezať sa od zlých myšlienok, dokonca sa mi podarilo namaľovať pár obrazov, ktoré sa aj mne samej páčili (a to je už čo povedať:)). Síce bol tento kurz krátky, naučil ma veľmi veľa - predovšetkým to, že nech sa deje čokoľvek, MUSÍM si popri povinnostiach vedieť nájsť čas aj na seba.

Po kurze som s maľovaním pokračovala. Pár mojich kamarátov ma oslovilo s prosbou, či by som aj im niečo nenamaľovala a tým som sa do tejto záľuby zamotala ešte viac. Veľmi vlažne som uvažovala nad tým, že by som sa mohla prihlásiť na nejaké "vážnejšie" vzdelávanie v oblasti kreatívnej tvorby a marketingu, keďže by mi to pomohlo aj pri iných aktivitách, ktorým sa venujem - pri tvorbe časopisu a blogovaní. Ako na zavolanie som sa dozvedela o jednom kurze presne takéhoto zamerania, tak som sa naň prihlásila a od septembra ho navštevujem. Som rada, že som sa dokázala hecnúť, predsa len, škola zaberie človeku veľa času a už len to pomyslenie, že sa vraciate do školských lavíc, je náročné na spracovanie:))

V súvislosti s mojou kreatívnou tvorbou som sa rozhodla publikovať svoje práce verejne, a tak vznikla moja facebooková stránka ivorova, kde priebežne zhromažďujem svoje výtvory a (verím, že) pokroky. 

Určitá - vlastne dosť výrazná zmena - sa udiala aj na mojom blogu. V minulosti môj blog nebol nijako špeciálne zameraný a keď som sa jedného dňa obzrela späť za svojimi článkami, skonštatovala som jediné "toto nie som ja". Články o oblečení, kozmetike a o tom, ako trávim dni... Naozaj toto ešte niekoho zaujíma? Je predsa toľko blogov, ktoré sa týmto témam venujú a prečo vlastne o týchto témach píšem ja, keď sa v nakupovaní, obliekaní, kozmetike a líčení vôbec nevyžívam? Zamerala som sa teda na blogu na to, čo ma naozaj baví - na motiváciu, kreatívnu tvorbu, cestovanie + všetko, čo s týmito témami súvisí. Občas publikujem niečo z oblasti módy/kozmetiky, pretože som žena a tiež si občas o týchto veciach rada pokecám, hlavne, ak mám pocit, že tým niekomu pomôžem/poradím. Veď aj mňa už koľkokrát na skvelé kozmetické produkty či vychytávky v oblasti módy inšpirovali práve blogy. Verím teda, že si aj v tomto pozmenenom obsahu dokážete nájsť to svoje a budeme sa tu stretávať aj naďalej:)


Práca, bývanie, súkromie


V tejto časti sa dostávam späť k téme, ktorú som načala vyššie - o tom nie najlepšom období, ktorým som si prešla hneď v úvode roka. Chystám o ňom separátny článok, aby tento nebol nekonečný. Keďže však v tomto článku hodnotím svoj rok 2017, nemôžem nespomenúť to, aké veľké pokroky som urobila v snahe vyvažovať svoj pracovný život súkromným. V predchádzajúcich rokoch som fungovala v práci "na doraz", čo sa negatívne odrazilo v mnohých sférach môjho života. Dôsledkom mojej posadnutosti urobiť v práci všetko, čo najskôr a v čo najlepšej kvalite bol stav absolútneho vyčerpania, ktorý trval pridlho a bol tak hlboký, že som sa napokon "jedného pekného dňa" celkom zrútila. Práve po tomto dni (v skutočnosti to nebol deň, ale celý víkend), sa vo mne niečo zlomilo, zaťala som sa a s pomocou mojich najbližších, hlavne maminy, sa mi podarilo postaviť sa opäť na nohy a začať fungovať od znova, normálnym tempom. 

Jedným z pozitívnych dôsledkov tejto zmeny bolo, že som sa začala viac stretávať s kamarátmi a celkovo chodiť viac medzi ľudí. Zároveň mi vznikol priestor venovať sa viac záľubám (napr. čítaniu kníh, vždy vo vlaku cestou k našim si niečo prečítam) a plneniu snov. Jedným z tých najpodivnejších je asi moja túžba pozrieť si všetky diely Gilmore Girls, to je môj sen už od základnej školy:D Vtedy chodili Gilmorky v telke, ale ja som zo školy prišla domov vždy v čase, že som stihla už len posledných 15 min a vždy som si hovorila, že raz si ich pozriem celé a všetky:)) Tak asi teraz prišiel ten správny čas, už som na 5. sérii:) 

V máji sa mi na byte vymenili spolubývajúce - Katka sa vydala a odišla bývať k manželovi a namiesto nej prišla Erika. Z takýchto životných zmien mám vždy miernu traumu, čo asi každý, kto niekedy býval na internáte a zažil rôzne okolnosti/vzťahy/podmienky. Mať skvelých spolubývajúcich je na nezaplatenie a som šťastná-prešťastná, že Erika je normálna baba, s ktorou viem pokecať, ale rozumieme si aj vo veciach ohľadom chodu domácnosti - obe sme zaťažené na poriadok, haha:) Napriek tomu som sa tento rok začala pozerať po bytoch, pretože asi ako každý človek, nejakou časťou môjho ja už túžim bývať vo vlastnom, no zatiaľ ma ponuky bytov na internete skôr odrádzajú ako motivujú do tohto rozhodnutia. Dávam teda veciam v tomto smere voľný priebeh a nejako ich nehrotím, možno raz príde deň, kedy mi padne byt snov do oka, len verím, že to pri svojich nárokoch stihnem do tridsiatky:D

V auguste mi skončila 14-mesačná permanentka do fitka, ale keďže som hneď v septembri mala nastúpiť do školy, ďalšiu permanentku som si už nekupovala, pretože som nevedela, ako na tom budem s časom. A dobre som urobila. Jednak mi dobre padla tá zmena, že už nie som viazaná na jedno konkrétne fitko a zároveň by som to už fakt nedávala. Na druhej strane som na cvičenie nezanevrela, zvyknem cvičiť 5-krát do týždňa doma 30 - 40 minút, čo je doba, ktorú si viem bez problémov vyhradiť a stačí mi pre môj dobrý pocit zo seba:) 

Nepochybne najväčšou výhrou roka 2017 v oblasti beauty záležitostí je, že som prestala experimentovať so svojimi vlasmi a držím sa jednej - hnedej - farby. V posledných rokoch som vystriedala toľko farieb a odtieňov, že sa divím, že nejaké vlasy ešte mám, pričom už som bola z tých zmien a niektorých zvláštnych výsledkov doslova unavená. Teraz si užívam, že dokážem akceptovať samú seba takú, aká som, keďže hnedá je moja prirodzená farba vlasov a verím, že už nikdy nedostanem chuť ju zmeniť. 

Z noviniek v mojom živote by som ešte spomenula, že som pyšná teta malého Tomáška a tento rok ma čakajú prvé Vianoce, kedy sme si s našimi povedali, že nebudeme šaškovať s darčekmi, a poviem Vám, celý tento predvianočný čas má vďaka tomu oveľa krajšiu atmosféru.  


Nejaký ten záver


V roku 2017 som si splnila viacero snov a urobila jednu veľkú zmenu vo svojom prístupe k pracovným povinnostiam, vďaka čomu sa môj život stal pestrejší, šťastnejší, spokojnejší. Čo sa mi nepodarilo, prenášam si do ďalšieho roka:) Zároveň mi veľa nových cieľov pribudlo - niektoré z nich sú malé, banálne (ako napr. prestať piť kávu, haha:)), na iné budem potrebovať určitú dávku odvahy, sebazaprenia, času aj peňazí. Verím, že všetky ciele Vy aj ja zvládneme a keď nie v roku 2018, tak neskôr, veď život nie je o tom, aby sme sa pretrhli:)

Čo pekné ste zažili/sa Vám splnilo v roku 2017? Ak ste náhodou písali podobný článok, budem rada, ak mi pošlete link. Prípadne Vaše ciele pre rok 2018:)

Prajem Vám ešte krásny deň a veľa síl pre splnenie aj tých najambicióznejších prianí:)

4 komentáre:

 1. Tak to ta obdivujem, ked cvicis 5 krat do tyzdna. Len malo ludi sa k tomu dokope. Ked ma clovek kupenu permanentku tak ho to aj stve ye to nevyuzije, no takto doma to mas este tazsie. klobuk dole :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za pochvalu, prevažnú časť dňa sedím, takže mi tých pár minút cvičenia vždy dobre padne:) Inak oproti takému plávaniu, kde strávim na plavárni aj s cestou tam a späť 3 hodiny, alebo s fitkom, ktoré mi zabralo cca hodinu a pol až dve, je toto úplné minimum, tých 40 min ani neviem, ako prejde:)

   Odstrániť
 2. Gilmorky jsou nejlepší! Já už mám všechny díly za sebou a ráda se k nim vracím. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne sa aj tak asi vždy budú páčiť tie úplne prvé série, kde bola Rori ešte doma:) Teraz už ukrutne uvažujem, čo budem pozerať po Gilmorkách:))

   Odstrániť