nedeľa 31. decembra 2017

Aký bude rok 2o18? :)

Ahoj decká!

To by som nebola ja, keby som už nemala nachystaný dvojstranový zoznam vecí, ktoré by som chcela uskutočniť, zažiť, vidieť (skrátka vyčiarknuť si) v roku 2018. Aj toto niekoľkodňové voľno mi napomohlo k tomu, aby som získala odstup od niektorých vecí, ktoré už dlhšie vo svojej hlave riešim. Vo víre každodenného života občas zabúdame snívať, strácame smer alebo sme skrátka dostatočne unavení na to, aby sme čo i len rozmýšľali, nieto konali. Niektoré veci prehliadame, nevadia nám alebo vadia, ale hádžeme ich za hlavu. A potom príde voľno. Čas vytriezvenia. Čas nad všetkým popremýšľať. ...a práve vtedy sa v mojej hlave tvoria zoznamy vecí, ktoré chcem zrealizovať - bez ohľadu na to, či sa blíži nový rok alebo je polovica leta. 

Robíte si tiež takéto zoznamy? Viem, že niektorí ľudia sú skeptickí voči predsavzatiam, ale ja ich mám rada. #todolistslover Mám rada odškrtávanie hotových úloh, najmä tých, do ktorých sa mi nechcelo alebo vyzerali nedosiahnuteľne (alebo oboje:)). Mám rada výzvy, ale aby som pravdu povedala, mám ich rada až po tom, keď sú splnené:D V roku 2018 by som sa chcela začať obzerať po vlastnom bývaní. Chcela by som sa viac venovať kreatívnej tvorbe, propagácii svojej tvorby, menej stresovať, menej sa sťažovať, byť viac vďačná, nezanedbávať preventívne prehliadky, naučiť sa stáť si za svojím a menej sa zaujímať o to, čo by na to alebo ono povedali iní. To sú tak asi veľmi v skratke a vo všeobecnosti zhrnuté ciele z môjho dvojstranového zoznamu. A čo Vy? Aké sú Vaše ciele pre rok 2018?:)

Inak ako a kde trávite tieto dni? Máte nejaké špeciálne rituály (napr. chodievate lyžovať, po návštevách alebo najradšej ste doma a pozeráte filmy)? Kde budete tráviť Silvestra? Ja sa snažím aj tieto voľné dni využívať produktívne. Na Vianoce som bola u našich, triedila som si veci v skrini, keďže k našim už tak často ako počas vysokej školy nechodím a v šatníku mám zbytočne veľa oblečenia, ktoré nikto nevyužíva. Čosi som si doniesla do Bratislavy (včera som prala 4 práčky!!), niečo šlo na charitu a niečo predávam. Postupne riešim veci ohľadom blížiacej sa dovolenky, čítam si nového Nesba a zapisujem si nápady, ako by som chcela, aby sa do budúcnosti vyvíjala moja kreatívna tvorba. Zatiaľ sa venujem iba maľovaniu obrazov, ale to sa už, dúfam, čoskoro zmení:) V týchto dňoch už pracujem na nových produktoch, pár vecí ešte potrebujem domyslieť, ale keď to bude hotová vec, určite sa Vám s ňou pochválim. Samozrejme, bude to tiež jedna položka z môjho novoročného zoznamu...:)

Majte krásneho Silvestra, užite si koniec roka, stanovte si pokojne aj veľké a zdanlivo nereálne ciele a verte v krásu svojich snov:)

Vaša I.:)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára