štvrtok 26. októbra 2017

Po čom v živote NAOZAJ túžite?

Ešte skôr, ako sa pustíte do čítania tohto článku, skúste si odpovedať. Ale naozaj HLBOKO sa zamyslite...:) Máte? Tak. A teraz ruku na srdce. Čo pre svoje túžby robíte? Čo ste pre ich dosiahnutie urobili tento mesiac? A čo ste pre ne urobili dnes? A že sa do naplnenia svojich túžob musíte občas "dokopávať" a spájate ich so slovom "musím"? Zabúdate si to celé okolo užívať, lebo... (?) Lebo. 

Foto: Tirachard Kumtanom via Pexels

Fungujeme v dobe sociálnych sietí, rýchlych životov, množstva informácií, vysokých nárokov. Občas popri tom zabúdame, kto vlastne sme. Naše denné priority stanovujú iní ľudia/okolnosti a len minimálne my. 


Dokonca niekedy si aj sny a hodnoty budujeme podľa toho, čo vidíme a počujeme a nie podľa toho, ako to cítime, chceme a potrebujeme.


Určite si všímate, že mnohé dievčatá, ktoré tak rady sledujeme na Instagrame, majú doma rovnakého psíka, nosia rovnaké hodinky, pijú rovnakú kávu a z tohto leta majú fotku v nafukovacom donute. Na jednej strane klobúk dole, že niekto dokáže urobiť tak skvelý marketing niektorým veciam, že sa šíria ako vírus, na druhej strane - myslíte si, že by sa všetky tieto dievčatá dokázali tak skvelo jedna na druhú podobať, ak by mali klapky na očiach a štuple v ušiach? Ja si to nemyslím. Všetko okolo nás ovplyvňuje a je len na nás, čím sa obklopíme, či a do akej miery sa necháme ovplyvňovať.  

Schválne. Stáva sa Vám, že túžite po nejakých veciach, pocitoch a zážitkoch len preto, že ich prežívajú iní ľudia a Vy by ste sa im chceli "vyrovnať"? Je to normálne. Človek má tendenciu skôr na sebe makať ako sa degradovať, preto sa stále chce na niečo a niekoho doťahovať. Hľadáme si vzory - medzi známymi aj neznámymi ľuďmi - a k nim sa chceme približovať. Chceli by sme mať postavu ako XY, plný šatník ako YZ, prácu ako ZX a auto ten chlapec, čo práve prefrčal okolo a donútil Vás rozmýšľať, či je to auto jeho alebo tatkove...:)

Ale viete čo? Je úplne jedno, čo máme, vždy budeme chcieť viac, to je zákon tohto sveta. Nemusíte sa za ničím náhliť, pretože hneď, ako to dosiahnete, na obzore sa zjaví ďalší cieľ, ktorý budete chcieť dosiahnuť. Ani si nestihnete uvedomiť radosť z dosiahnutia jedného, už sa budete pachtiť po druhom. ALE!! 


Ak sa nedokážeš tešiť z toho, kde si, tak sa nebudeš tešiť ani z toho, kam sa dostaneš. 


A najmä, ak si nebudeš plniť skutočne SVOJE, ale stále len sny niekoho iného, budeš sa väčšinu života točiť v kruhu, takom tom nešťastnom. To, čo robí šťastnými iných, nemusí urobiť aj Teba. Skús sa na nejaký čas "nepozerať a nepočúvať". Nerieš, čo chcú alebo majú iní. Vnímaj len seba. Čo NAOZAJ chceš? Kde chceš byť o mesiac, o rok, o päť rokov? Toto nie je otázka z pracovného pohovoru. Toto je otázka, na ktorú MUSÍŠ poznať odpoveď a aby sa tá odpoveď jedného dňa stala realitou, musí plynúť z TVOJHO presvedčenia, TVOJEJ vôle, TVOJEJ ochoty urobiť pre jej dosiahnutie maximum a nebrať to celé ako povinnosť. 


Nie je umenie dosiahnuť cieľ, ale užiť si cestu. 


Ak Vás napríklad rozptyľujú sociálne médiá - hauly, vlogy, roomtours a pod., pretože vo Vás vyvolávajú túžbu byť niekde inde/niekým iným, dajte si na nejaký čas od sietí stopku. Uvidíte, aká je to sloboda myšlienok, keď sú VAŠE. Otvorí sa Vám cesta, ktorú ste doposiaľ nevideli, pretože ste stáli na križovatke dvoch 6 prúdových ciest. Tá nová cesta bude Vaša. A budete sa chcieť na ňu vydať. Vysnívali ste si ju Vy, nie niekto iný. Plňte si sny, choďte si svoje, nehľaďte na cieľ, úspechy oslavujte. 

Prajem Vám krásny štvrtkový podvečer:)

4 komentáre:

 1. Velmi pekný článok. S tými sociálnymi sietami máš pravdu, strašne nás ovplyvnuju a mali by sme sa vediet od nich odputat.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Strašne krásny článok, rovnako ako aj ostatné. Zbožňujem ich, lebo sú originálne, na zamyslenie a si zatiaľ jediná, ktorá píše o týchto veciach, ktoré mňa tak neskutočne moc zaujímajú a inšpirujú. Palec hore! :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne za milú pochvalu, teším sa, že moje články niekto číta:)

   Odstrániť