pondelok 2. októbra 2017

Čo si rada nosím z dovoleniek

Ahoj ahoj:)

Aj keď hlavná dovolenková sezóna je už za nami, mňa moja vysnívaná dovolenka ešte len čaká, preto mi vôbec nie je hlúpe písať Vám tento príspevok na začiatku októbra:) Čo si radi nosíte z dovoleniek Vy? Máte nejaký suvenírový rituál, bez ktorého zo zahraničia neodídete alebo chodíte domov vždy s niečím iným? U mňa v minulosti darčeky pre seba samú nehrali vôbec žiadnu rolu. Hľadala som vždy najprv niečo pekné pre svojich najbližších, veď pre mňa bolo najväčším zážitkom to, že som vôbec niekde bola. Časom sa mi ale zjavne zmenil rebríček preferencií a teraz sa mi bežne stáva, že sebe dokážem kúpiť niečo pekné hneď a známym zháňam darčeky na poslednú chvíľu, niekedy až na letisku (ups). Veľmi neobľubujem suveníry, ktoré si vystavím doma na poličke a potom mi na ne len sadá prach. Mám radšej veci, ktoré sa dajú spotrebovať, zužitkovať alebo nosiť, aj keď - ako si o chvíľu prečítate - jednu prachom zapadajúcu blbostičku si predsa len z každej dovolenky odnášam:) No a čo si domov nosím najradšej?:) 

Foto: Clem Onojeghuo via Pexels

Jedlo
Obľubujem rôzne ingrediencie, ktoré ozvláštnia naše bežné jedlá ako napr. nátierky, koreniny, pasty, dipy, ale nepohrdnem ani sladkosťami alebo "slanosťami":) Iste, že takú čokoládovú nátierku či oriešky nakladané v mede zoženiete aj v našich obchodoch, ale predstavte si nátierku kúpenú v Petržalke v Kauflande a nátierku kúpenú v malebnej uličke Benátok v obchodíku s veľkými okenicami a vôňou škorice vo vnútri... No schválne, ktorá nátierka Vám už len psychologicky chutí viac?:) 

Náramky
Bižutériu veľmi nenosím, náušnice, náhrdelníky a prstene ma skôr otravujú ako tešia, ale náramky nosím rada. O to viac, ak majú pre mňa aj nejakú symboliku - pripomínajú mi pekné miesto alebo príjemne strávený deň. Mám doma napríklad jeden farebný náramok z Anglicka, hnedý kožený náramok zo Španielska či biely minerálny z Francúzska. Baví ma dvojakosť významu týchto suvenírov - sú ozdobou a zároveň majú hlbší zmysel, sú pre mňa spomienkou. 

Magnetky
Čo k tomu dodať? Napriek tomu, že nerada doma zhromažďujem kadejaké blbôstky, magnetky majú asi výnimku...:)

Kozmetiku
Skôr telovú a vlasovú, teda skôr úžitkovú ako dekoratívnu. Dekoratívku si najradšej kupujem doma - už osvedčené produkty, ale v telovke mi nevadí experimentovať. Rada si nosím sprcháče, telové mlieka, tuhé mydlá, balzamy na pery... Také, o ktorých som presvedčená, že ich u nás nezoženiem, pekne voňajú a majú pekný obal:)

Čo ste si z tohtoročnej dovolenky doniesli Vy? Pozdravujem Vás, majte ešte pekný dník.

3 komentáre:

 1. Som na tom podobne. Nejaké miestne tradičné sladkosti. Magnetky tie musia byť, tie nosievam aj rodine a známym ak idem na dlhšie. No a kozmetika tá musí byť, hlavne taká, ktorú nepoznám a bežne ju nevidím u nás v obchodoch. Alebo takú, ktorá je skvelá, ale u nás nie je dostupná.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já mám jinak akorát náramky, kupuji spíše naušnice a místo magnetků kupuji pohledy. :) Jinak to mám úplně stejně.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ja som si tiez zvykla nosit magnetky ale uz je ich tolko ze sa nikam poriadne nezmestia haha :D a potom tiez kozmetiku alebo cudnu vec a to su laky na nechty znaciek alebo odtienov ktore su u nas tazko k zohnatiu :))
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť