štvrtok 6. júla 2017

Dovolenka v Dubaji 2018 | Ako sme pokročili vo vybavovačkách a na čo sa najviac teším?

Ahoj decká:) Keďže vytúžená dovolenka v Dubaji ma ešte len čaká, nemám pre Vás žiadne strhujúce fotky, ale skôr kecací článok o tom, ako to s vybavovaním Dubaja aktuálne vyzerá a na čo sa najviac teším. Mne momentálne v plánovaní dovolenky tiež dosť pomáhajú iné blogy a videá na YouTube, tak možno v budúcnosti niekomu pomôžem ja:) V prvom rade Vám chcem povedať niečo veľmi neužitočné, a to, že sa strrrrrrrrrrrrašne teším!!:) Do Dubaja sa túžim ísť pozrieť už pár rokov, bol to taký najväčší hajlajt na mojom cestovateľskom vyšliste a takmer sa mi nechce veriť, že sa mi tento sen už čoskoro splní. Po prvé, ešte nikdy som nebola na dovolenke mimo Európy. Po druhé, zohnať parťáka na takýto výlet nie je jednoduché. Po tretie, ešte do minulého leta som nemala pas, takže keď som pred vyše rokom našla perfektný last minute do Dubaja, mohla som ísť akurát prstom po mape:) Teraz však mám nielen pas, ale aj dve parťáčky a záväznú objednávku na plavbu loďou po Arabskom zálive:) 


Síce sme si našu dovolenku objednávali vyše pol roka dopredu, už teraz bol celkom problém zohnať voľné kajuty na lodi v strednej triede, takže asi taký môj prvý postreh je, že ak nechcete platiť za vyššiu triedu nezmyselné peniaze za služby, ktoré ani nevyužijete, riešte takúto dovolenku s dostatočným časovým predstihom, pokojne aj trištvrte roka, rok dopredu. Ďalej, keď už sme pri peniazoch, je vysoko pravdepodobné, že už pri objednávke dovolenky budete musieť vyplatiť značnú časť ceny zájazdu. My sme napríklad do troch pracovných dní od zarezervovania kajuty museli podpísať záväznú objednávku a vyplatiť 50 % z ceny letenky a plavby, ak sme nechceli o rezerváciu prísť. Aktuálne teda máme zabookované letenky plus kajutu plus plnú penziu a uhradenú polovicu z týchto nákladov. Zvyšnú polovicu budeme platiť až mesiac pred odletom. 

Okrem uvedených výdavkov treba počítať ešte s výdavkami na fakultatívne výlety a nápojové balíčky. Nápojové balíčky sú roztriedené do viacerých kategórií, podľa toho, či obsahujú aj alkoholické nápoje, kávové nápoje, vína, šejky, zmrzliny alebo sú určené pre deti. Zoznam výletov sme dostali prehľadne rozpísaný pre každý deň plavby, keďže takmer každý deň budeme kotviť v inom meste. Na programe je Dubaj (2 dni), Abu Dhabi, Muscat, Sir Bani Yas a Khor al Fakkan (všetko po jednom dni), pričom jeden zo 7 dovolenkových dní strávime celý na lodi, keďže tu nás bude čakať dlhší presun medzi Sir Bani Yas a Muscatom. 

Práve dnes popoludní si idem s mojimi spolucestovateľkami sadnúť za zoznam výletov, aby sme si zostavili program na každý deň a mohli si ho záväzne objednať. Za objednávku výletov a nápojových balíčkov vopred sa platí menej, ako keď si ich objednávate už priamo počas plavby. 

A na čo sa najviac teším?:) V prvom rade na plavbu loďou, keďže som na takomto výlete ešte nebola. Z fotografií vyzerá "loďka" (je to loď ako svet) veľmi pekne, je to vlastne také malé mesto na vode. Na palube nájdete bary, reštaurácie, salóny krásy, obchody, fitnesscentrá, bazény, kurty (tenisové, squashové, stolnotenisové), ihriská (basketbalové, futbalové, golfové...), kino, divadlá, simulátor F1, konajú sa tu rôzne prednášky, umelecké a tanečné kurzy, kurzy varenia, oslavy, súťaže, kvízy... Takže ten jeden deň, ktorý strávime na mori, sa určite nejako zabavíme:) 

Veľmi sa teším, že uvidím miesta, ktoré sú charakteristické pre Dubaj a Abu Dhabi, ale doteraz som ich videla len vo filmoch alebo na internete. Špeciálne si vychutnám návštevu Etihad Towers, kde sa točilo Fast and Furious 7, pretože beznádejne zbožňujem tieto nezmyselné F&F filmy:) Tešenice na Hotel Atlantis, Burj al Arab a Burj Khalifa sú samozrejmosťou. V ponuke výletov je ale množstvo chrumkavých záležitostí - návšteva jednej z najväčších mešít na svete, výlet do púšte na džípoch alebo na ťavách, prelet ponad Palm Jumeirah, nočný výhľad z Burj Khalifa, plávanie s delfínmi, návšteva domorodcov, shopping, maľovanie na telo hennou, večerné barbecue, pobyt na privátnych plážach... Už len si vybrať:)

Boli ste v niektorom z miest, kam sa chystáme? Máte pre nás nejaké užitočné rady či cestovateľské tipy? Aký najväčší cestovateľský sen sa Vám zatiaľ splnil a aký si ešte len splniť plánujete? Majte ešte pekný dník!

2 komentáre:

 1. Dubaj je jedno z míst, na které bych se strašně ráda podívala :) Miluju prohlížení fotek. Ale jak píšeš, je to nákladné a člověk na takovou dovču musí šetřit s dostatečným předstihem a hlavně si to pořádně naplánovat dopředu. Ale třeba se mi to jednou poštěstí ;) Užij si to tam! Už se těším na fotky :)

  ...Instantní krása...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dakujem Katka :) Toto tesenie sa na dovolenku si niekedy uzivam viac ako dovolenku samotnu :)) Verim, ze aj Tebe sa raz postasti, ved mame este koooopu casu na plnenie cestovatelskych snov :)

   Odstrániť