nedeľa 2. apríla 2017

Pondelky v ateliéri

Krásne ránko všetkým:)

Pred pár týždňami som sa zapísala na výtvarný kurz, keďže maľovanie ma veľmi baví a viem si pri ňom výborne oddýchnuť. Z času na čas si aj doma vytiahnem plátno, štetce, farby, ale maľovanie v ateliéri má predsa len inú atmosféru. Okrem toho, že máte k dispozícii viac maliarskych pomôcok, ako bežne doma človek skladuje a odborníka, ktorý Vám poradí a usmerní Vás, ste obklopený skutočne kreatívnym prostredím a inými nadšencami maľovania, čo Vám dáva ešte väčší pocit pohody a radosti z kreslenia. Osobne patrím medzi ľudí, ktorí majú problém vypnúť, odpútať sa od víru bežného života, starostí a pracovných povinností, ale práve kreslenie (a potom ešte upratovanie:D) mi pomáha dať si pauzu, zamestnať mozog a ruky niečím iným a totálne zrelaxovať. Samozrejme to, že mi kreslenie nikdy veľmi nešlo, je druhá vec:) Myslím si však, že ak človeka niečo baví, mal by si pre túto svoju záľubu nachádzať čas bez ohľadu na to, či je výsledok pekný alebo nie, resp. či sa to iným páči alebo nie. Ja som mala k veciam, ktoré som si sama vyrobila, alebo ktoré niekto iný vlastnoručne vyrobil pre mňa, vždy veľký citový vzťah, aj keď to možno nebola taká tip top výroba ako keď si nejakú vec človek kúpi v obchode, pre mňa majú tieto veci neskutočnú hodnotu, pretože majú dušu a sú jedinečné. Rovnako môj prvý obraz, ktorý som si namaľovala na výtvarnej a z ktorého asi nikomu nepadne sánka, je pre mňa veľkou srdcovkou a keby ste vedeli ako veľmi sa z neho teším!!:) Aktuálne mám pred sebou už len 3 posledné 2,5 hodinovky, ale už teraz rozmýšľam, že by som si kurz predĺžila. Mimochodom, ak nemáte radi pondelky, odporúčam Vám naplánovať si niečo pekné práve na tento deň, človeku sa hneď lepšie vstáva po víkende do práce:)) Venujete sa nejakej kreatívnej tvorbe? Pri akej činnosti si viete najlepšie oddýchnuť? Pozdravujem Vás a peknú nedeľu Vám prajem:)

4 komentáre:

 1. Máš skvelý talent, osobne by som niečo takéto prijala aj ja! :) (talent na niečo :D ha. )

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem:) Určite na niečo máš, možno ešte neobjavený:)

   Odstrániť
 2. Tak to je moc pěkné když se člověk věnuje něčemu takovému. Mě kreslení bavilo, když jsem byla mladší ale teď mi přijde, že mě nebaví snad nic. Miluji čas strávený se zvířaty ale hodně mě naplňuje cestování. Když si člověk sbalí pár věcí a vypadne někam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Terka, možno je to len také prechodné obdobie, tiež som mala začiatkom roka takú "krízu", že ma nebavilo ani to, čo ma odjakživa bavilo, no našťastie to prešlo. Určite sa raz nájde niečo, čo uchváti, netreba to siliť:) Pekný deň Ti prajem:)

   Odstrániť