štvrtok 19. februára 2015

Valentín vo Verone

Keď som vyberala fotografie do tohto článku, uvedomila som si, že vôbec nie sú také pekné, ako pekne nám bolo...:-) Vo Verone sme strávili celú valentínsku sobotu, no pol dňa nám lialo, takže sme toho ani veľa nenafotili (a aj to, čo sme nafotili, nevyzerá najlepšie:D). Na druhej strane, pochodili sme toho vcelku dosť, preto sa na nedostatok kultúrneho vyžitia rozhodne sťažovať nemôžeme:-) Ale keďže fotografie tú atmosféru nezachytili, aspoň kúsok vám o nej napíšem.

Ako iste viete, vo Verone sa odohráva dej jedného z najromantickejších príbehov - Rómea a Júlie, preto byť v tomto meste na Valentína sa nedá nazvať inak ako byť v správnom čase na správnom mieste. A Verona bola na nápory zaľúbencov naozaj dobre pripravená! Okrem pamiatok, ktoré tu môžu ľudia navštevovať celoročne, na nás čakali aj špeciálne valentínske atrakcie, milé prekvapenia a prekrásna výzdoba. Boli sme si pozrieť koloseum, Júliin aj Rómeov dom, niekoľko múzeí, kostolov, trhy... Prešli sme sa uličkami a námestiami centra, nechali sa odfotiť vo valentínskom stánku, vyšľapali snáď miliardu schodov do veže Lamberti, z ktorej bol nádherný výhľad... Myslím, že na to, koľko času sme vo Verone strávili, sme toho videli veľa a verte mi, síce by sme sa zo slniečka veľmi tešili, stáť s človekom, ktorého ľúbite, na námestí v lejaku pod dáždnikom na koncerte talianskej skupiny s prudko romantickým repertoárom, má tiež svoje čaro...:-)

Toľko v skratke o našom dni strávenom vo Verone, pripájam sľúbené fotografie, na ktorých môžete vidieť koloseum (kde práve chystali trať pre polmaratón), skleník so súťažami pre zaľúbených, ulice Verony, Rímsko-Grécke múzeum, Júliin dom (aj s balkónom, kde Rómeo vyznával Júlii lásku), zaľúbené odkazy na stenách Juliinho domu a výhľad z veže Lamberti.


P.S.: To srdiečko na predposlednej fotografii bolo urobené zo stánkov plných sladkostíííí!!!!:-) Lúčim sa s vami a čoskoro sa ozývam aj s príspevkom o Benátkach:-)

5 komentárov:

 1. Krásné fotky a to velké srdce je parádní! :)
  Blog by Veru

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherné fotky, atmosféra mesta musela byť určite úžasná...♥
  The city of fashion

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Aj nám vo Verone pršalo, ale našťastie len od poobedia..ten výhľad na to srdiečko zo stánkov vám závidím ♥ Ani som nevedela, že tam niekde také je...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Keď sme prechádzali okolo, tiež nám nedošlo, že je to srdce :-) Až keď sme námestie videli zhora :-)

   Odstrániť
 4. Krasne fotky! Vo Verone som nikdy nebola ale verim, ze sa tam raz dostanem :)

  Pozyvam na giveaway plnu peknej kozmetiky: http://www.biancaprincipessa.blogspot.sk/2015/02/valentinska-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť