nedeľa 15. februára 2015

Taliansko: Ostrovy Burano & Murano

Helou decká:) Tento víkend sme s priateľom strávili v Taliansku. Videli sme toho naozaj veľa, preto vám fotografie z nášho výletu rozdelím do troch článkov. Dnes vám chcem ukázať ostrovy Burano a Murano, ktoré sme po príchode do Talianska navštívili ako prvé. Mne osobne sa viac páčil Burano - malý čipkársky ostrov vzdialený asi 7 km od Benátok s množstvom malých farebných domčekov. Tento ostrov sme navštívili ešte v skorých ranných hodinách a veľa ľudí sme na ňom nestreli, preto som mala pocit, že nie som v meste, ale v rozprávke:-)


Na sklárskom ostrove Murano bolo už o čosi rušenejšie. Na každom rohu sme videli/stretali zásobovačov, ktorí loďkami dovážali tovar pre obchody z pevniny. Aj návštevníkov sa tu kopilo stále viac a viac a nepochybujem, že okolo obeda už oba ostrovy praskali vo švíkoch. Celkovo som totiž mala pocit, že počas Valentína je v Taliansku nasáčkovaná "celá" Európa, toľko ľudí sa tam premlelo:-)


Ostrovy Burano a Murano sme "obehli" za jedno doobedie, zvyšok dňa sme strávili na karnevale v Benátkach a celý nasledujúci deň vo Verone - o oboch mestách vám v priebehu tohto/budúceho týždňa napíšem. Aj keď som teraz, keď vám píšem tento článok, ešte veľmi unavená, pretože výlet sme absolvovali so sprievodcom, takže sme za 2 dni videli to, čo by sme normálne hľadali a obzerali týždeň, musím opäť skonštatovať, že takéto "rýchlopoznávačky" sú 100-krát lepšie ako viacdňové (aj keď možno menej vyčerpávajúce) bezcieľne motkanie sa po meste, kedy človek nevie, odkiaľ a kam ide a čo je to, na čo sa pozerá...:-) Zatiaľ teda toľko k nášmu výletu, ...ako ste trávili Valentína vy? Máte rady poznávacie zájazdy so sprievodcom alebo si radšej organizujete cestovanie samy? 

Krásny štart do nového týždňa vám prajem...:-)

4 komentáre:

 1. Wau, to je fakt nádhera. Do Talianska sa raz chcem určite pozrieť ;)
  http://bynicka.blogspot.sk/2015/02/kiko-prve-dojmy.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru, bolo tam krásne :-) Rada by som sa tam ešte niekedy vrátila, teraz sme videli mestá na severe, ale láka ma aj Rím, Vatikán, Pompeje, Neapol... Tak možno raz...:-)

   Odstrániť
 2. Krásné fotky, tam by se mi taky líbilo :)
  Blog by Veru

  OdpovedaťOdstrániť
 3. wow vyzera to tam krasne!

  Pozyvam na Valentinsku giveaway tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2015/02/valentinska-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť